Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

KIN - nowe rewolucyjne telefony od Microsoft?

GM
Grzegorz Marczak
12

Microsoft zaprezentował dzisiaj dwa nowe produkty o nazwach KIN 1 i KIN 2. Urządzenia te są telefonami choć nie z kategorii smartfonów. Dedykowane są raczej ludziom młody, którzy nastawieni są na rozrywkę, dzielenie się informacjami oraz są aktywnymi uczestnikami serwisów społecznościowych i wszyst...

Microsoft zaprezentował dzisiaj dwa nowe produkty o nazwach KIN 1 i KIN 2. Urządzenia te są telefonami choć nie z kategorii smartfonów. Dedykowane są raczej ludziom młody, którzy nastawieni są na rozrywkę, dzielenie się informacjami oraz są aktywnymi uczestnikami serwisów społecznościowych i wszystkiego co kryje się pod hasłem social media. KIN-y to tak naprawdę klient do nawigowania po naszym wirtualnym życiu. Funkcja telefonu wydaje się w tym urządzeniu nie być priorytetowa (a przynajmniej takie jest moje wrażenie po obejrzeniu prezentacji i materiałów reklamowych).

Interfejs telefonu jest dość nietypowy - ekran główny nazywany "Loop" jest to tak naprawdę zestaw widgetów pokazujących informacje o aktywnościach (naszych i naszych znajomych) w serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter itp. Drugą nowością interfejsu KIN-ów jest coś co zostało nazwane "Spot". Jest to kursor w kształcie zielonej kuleczki, która służy nam do przełączania się pomiędzy ekranami, do szybkiego dzielenia się zdjęciami i innymi treściami z znajomymi itp. Polecam obejrzeć poniżej załączony film aby zrozumieć ideę tej metody poruszania się po ekranach telefonów.

Fragment dzisiejszego pokazu KINTak jak na początku wspomniałem Microsoft zaprezentował dwa urządzenia KIN 1 i KIN 2 - dwójka bardziej przypomina klasyczny telefon z wysuwaną klawiaturą, oprócz tego różni się od jedynki oczywiście wielkością ekranu, jest też chyba lepsza kamera oraz więcej pamięci. Interfejs użytkownika jest natomiast taki sam w obu telefonach

Oba KINy w pełni wspierają usługi dedykowane dla urządzeń typu Zune (oprócz gier), nie obsługują natomiast w przeglądarce internetowej technologii Flash ani co ciekawe Microsoftowego Silverlight (na którym po części oparty jest interfejs telefonu). Szczegóły odnośnie specyfikacji i możliwości KIN-ów polecam przeczytać na stronie tego produktu (Microsoft nie zapomniał o zarejestrowaniu w odpowiednim momencie domeny).

Nie wiem jak wam się podoba idea KIN-ów - ale ja osobiście uważam, że może to być coś ciekawe. Trochę nużące było już to obserwowanie rynku smartphonów na którym każdy chciał zrobić co najmniej drugiego iPhona. KIN jest inny - jedynka w ogóle nie jest urządzeniem przez które da się przeglądać strony internetowe (moim zdaniem oczywiście), większy nacisk jest na treści video oraz serwisy społecznościowe. KIN może więc stworzyć własną kategorię produktów - ma na to szansę ponieważ stoi za nim potężny Microsoft. Ciekawy jestem jak będzie pozycjonowane cenowo te urządzenie i z jakimi pakietami danych będzie sprzedawane.

Premiera ZIN 1 i ZIN 2 w US zaplanowana jest na maj, o dacie wejścia na rynek europejski na razie nic nie wiadomo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftiPhoneWindows Phone