E-sport

Katowice znów na mapie e-sportu. Odbędą się tam eliminacje do Overwatch World Cup 2017

Paweł Winiarski
Katowice znów na mapie e-sportu. Odbędą się tam eliminacje do Overwatch World Cup 2017
1

Nie tylko CS: GO, StarCraft II i LoL będą kojarzone ze sceną katowickiego Spodka. Polskie miasto stało się jednym z miejsc, w którym odbędą się eliminacje do Overwatch World Cup 2017.

Chiński Szanghaj, amerykańskie Anahein, australijskie Sydney oraz polskie Katowice. Brzmi świetnie, prawda? Szczególnie w kontekście młodej gry, która tak naprawdę dopiero stawia swoje pierwsze kroki na scenie e-sportowej. Cieszy się jednak ogromną popularnością - tak dużą, że sam Blizzard traktuje grę jako główne źródło dochodu dla firmy.

Overwatch World Cup

Światowy turniej Overwatch jest o tyle ciekawy, że występują w nim drużyny reprezentujące poszczególne kraje. W ubiegłym roku wygrała Korea Południowa, drugie miejsce przypadło reprezentacji Rosji.

Polska oczywiście zakwalifikowała się do tegorocznych rozgrywek Overwatch World Cup, zajmując 18 miejsce. Przodują Chiny, za nimi Korea Południowa, trzecie miejsce okupuje natomiast USA. Kto wygra w tym roku? Osoby siedzące mocniej w Overwatchowej scenie celują w ubiegłorocznych zwycięzców - Koreańczyków. Nam pozostaje trzymać kciuki, by Polacy zajęli jakieś dobre miejsce w pierwszej połowie stawki - choć może właśnie w tym roku okaże się, że naszych reprezentantów stać na jeszcze więcej? Przekonamy się o tym za jakiś czas - fazę grupową przewidziano na lato, finały na listopad. 

Overwatch ogląda się coraz lepiej, ale to wciąż nie jest to, co do czego przyzwyczaił nas Counter Strike: Global Offensive. A trzeba pamiętać, że umiejętność ciekawego przedstawienia rozgrywki to jeden z głównych elementów składających się na e-sportową popularność danej gry. Co bowiem z tego, że gra jest emocjonująca, szybka, ma za sobą dużą grupę fanów jeśli streamów nie da się oglądać, a siedząc na widowni podczas mistrzostw nikt nie wie, co dzieje się na wielkim ekranie? W przypadku Overwatch jest coraz lepiej - realizatorzy i komentatorzy potrafią lepiej pokazać to, co dzieje się w meczu.

Wymienianie Katowic jednym tchem obok Sydney czy Szanghaju w kontekście rozgrywek e-sportowych w jednej z najpopularniejszych strzelanek ostatnich lat napawa mnie dumą. Podobnie jak każdego roku IEM, który również odbywa się w Spodku. Polska na mapie zmagań e-sportowych widoczna jest od wielu lat i fajnie, że takie informacje, jak odbywające się w Katowicach eliminacje do Overwatch World Cup 2017 nam o tym przypominają. Szczegółów, takich jak choćby daty imprezy imprezy jeszcze nie znamy, ale kiedy zostaną już ujawnione, dam Wam znać.

To z kim widzę się w Katowicach? Celowo nie piszę "w Spodku", plotkuje się bowiem o katowickim studio ESL i ta lokalizacja wydaje się bardziej realna niż miejsce, gdzie co roku odbywają się finały Intel Extreme Masters.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu