Filmy

Captain Marvel na zwiastunie - przygotujcie się na kolejne gigantyczne widowisko Marvela

Konrad Kozłowski
Captain Marvel na zwiastunie - przygotujcie się na kolejne gigantyczne widowisko Marvela
10

Długo wyczekiwany i poprzedzany niemałą ilością skrawków informacji oraz fotografii zwiastun Kapitan Marvel zadebiutował dziś w sieci. Na chwilę zapominamy o Avengers 4, bo już w przyszłym roku do kin trafi Captain Marvel.

Machina Marvela nie zamierza zwalniać tempa. Dopiero co mieliśmy możliwość zobaczyć zamknięcie trylogii Avengersów oraz drugą odsłonę przygód Ant-Mana, a teraz nadszedł czas na Kapitan Marvel - dla części osób to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów studia. W bohaterkę wciela się Brie Larson, którą znamy między innymi z Kong: Wyspa czaszki. W filmie zagrają także Samuel L. Jackson oraz Ben Mendelsohn. Tego drugiego będzie trudno rozpoznać ze względu na charakteryzację, która była potrzebna by stał się Talosem, natomiast Nicka Fury chyba nie muszę nikomu przedstawiać.

Kapitan Marvel to tak naprawdę Carol Danvers - kobieta, która po spotkaniu z obcą rasą Kree dysponuje nadprzyrodzonymi mocami. Przebłyski poprzedniego życia nie dają jej zapomnieć o tym, kim była. Produkcja będzie pierwszym filmem w uniwersum Marvela, którego akcja rozgrywa się w latach 90 - przypomina o tym już sam początek filmu, kiedy Kapitan Marvel wpada do wypożyczalni filmów sieci Blockbuster, która w szczytowym momencie cieszyła się ponad 9000 placówkami, a dziś pozostała już tylko jedna.

Kapitan Marvel - pierwszy zwiastun

Zaprezentowany dzisiaj zwiastun zapowiada nam kolejne ogromne widowisko Marvela, w którym nie zabraknie humoru i licznych efektów specjalnych. Na ocenę fabuły filmu przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz można podejrzewać, że "Kapitan Marvel" będzie porównywany pod niektórymi względami do "Wonder Woman". O przyszłości kinowego uniwersum DC wolałbym się teraz nie rozpisywać, ale nastały tam naprawdę mroczne czasy.

Premiera "Kapitan Marvel" w kinach już 8 marca 2019 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu