Startups

Kangoo.pl nowa wyszukiwarka produktów

Grzegorz Marczak
Kangoo.pl nowa wyszukiwarka produktów
1

Nowy serwisy internetowy kangoo.pl ma być dla nas miejsce w którym łatwo znajdziemy konkretny produkt w konkretnym wybranym przez nas sklepie. Problem jaki rozwiązuje według autorów ten serwis to przeszukiwania pojedynczych sklepów internetowy co oczywiście zajmuje nas cenny czas i jest po porstu ni...

Nowy serwisy internetowy kangoo.pl ma być dla nas miejsce w którym łatwo znajdziemy konkretny produkt w konkretnym wybranym przez nas sklepie. Problem jaki rozwiązuje według autorów ten serwis to przeszukiwania pojedynczych sklepów internetowy co oczywiście zajmuje nas cenny czas i jest po porstu nieefektywne.

Co więc możemy znaleźć a właściwie czego możemy szukać w kangoo? Przede wszystkim możemy szukać produktu w konkretnie określonych sklepach. W notce prasowej jako przykład jest podane wyszukiwanie pralki w warszawie i sklepu który oferuje możliwość osobistego odbioru towaru.

Przykład pewnie trafny pytanie tylko ile jeszcze jest takich charakterystycznych cech sklepu internetowego które wpływają na naszą decyzję? W kangoo mamy filtrowanie ze względu na sposób dostawy i rodzaj płatności i to wszystko.
Co więc poza moim zdaniem mało użytecznym filtrowaniem sklepu różni kangoo od porównywarki cen czy też innych wyszukiwarek produktów takich jak na przykład handelo.pl (poza lepszą nazwą)? Trudno mi jest odpowiedzieć na to pytanie szczególnie kiedy w kangoo znajduję takie kwiatki

Szansą na sukces było by zagregowanie dużej ilości produktów i jakieś innowacyjne uproszczenie procesu wyzyskiwania produktów- tutaj niestety kangoo ma dość dużego konkurenta (przynajmniej w kwestii baz produktów) jakim jest moim zdaniem dobrze wykonany serwis onetu czyli zakupy.onet.pl.

Patrząc na kangoo mam mieszane uczucia. Z jednej strony chyba rozumiem jaką szansę twórcy dostrzegli dla takiego serwisu (nadal trzeba pobudzać popyt i pewnie nadal można na tym zarobić), z drugiej strony nie wiem czy dobrze obliczyli swoje siły bo stają do walki w bardzo konkurencyjnej kategorii z produktem który mi osobiście nie przypadł do gustu. Cały czas też pozostaje problem Allegro (nie wspominając o portalu Onetu) - jest to chyba nadal największa wyszukiwarka produktów w Polsce i znaczna część internautów właśnie od allegro zaczyna swoje internetowe zakupy (ignorując po drodze wszystkie serwisy z opiniami, porównywarki produktów itp).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-commerceonet.pl