13

Dwie ważne aplikacje Google z ciemnym motywem – Kalendarz na pewno Was ucieszy, a druga…

kalendarz google ikona
Zwrot ku ciemnemu motywowi w systemach operacyjnych i aplikacjach nieprzerwanie trwa. Google właśnie zapowiedziało dodanie go do dwóch swoich ważnych aplikacji.

Jeśli dobrze pamiętacie, w trakcie konferenecji I/O Google zapowiedziało nową wersję systemu Android. W niej wśród nowości znalazło się wsparcie dla ciemnego motywu, który nie tylko pozwoli odrobinę odpocząć naszym oczom, ale także akumulatorom w smartfonach wyposażonyc w ekrany OLED. W związku ze zmianami w całym systemie, przystosowane do nowego wyglądu muszą być także poszczególne aplikacje i do YouTube’a oraz Wiadomości (SMS) dołączają teraz dwie istotne aplikacje z portfolio Google.

Ciemny motyw w Kalendarzu Google

W pierwsze kolejności warto wymienić Kalendarz Google, który na pierwszy rzut oka wypada… nietypowo w ciemnej wersji. Mogą to być tylko moje odczucia, ale tak bardzo przywykłem do jasnego tła na desktopie i w wersji mobilnej na smartfonie, że moja pierwsza reakcja to naprawdę delikatny szok. Nie sądzę jednak, by przywyknięcie do ciemnego motywu było wyzwaniem, tym bardziej, że następną aplikacją w kolejce, która otrzymuje aktualizację jest Google Keep – z niej korzystam niemal równie często, więc zmiana okaże się zapewne równie przydatna, co w przypadku Kalendarza.

Google Keep z ciemnym motywem

Google zapowiedziało, że tryb ciemny będzie można aktywować w ustawieniach aplikacji, gdy tylko najnowsza wersja trafi w ręce użytkowników. To ma nastąpić już niedługo, o ile już nie posiadacie na swoich kontach możliwości włączenia ciemnego motywu, ponieważ udostępnianie rozpoczęło się 16 maja dla Kalendarza Google i 20 maja dla Google Keep, zaś okienko na dotarcie zmian do wszystkich wynosi dokłądnie 15 dni.

Ciemny motyw z pewnością zagości w nowym Androidzie Q, według plotek pojawi się w nadchodzącym iOS 13, a wcześniej tryb ciemny dodano do aplikacji Messenger na iOS oraz Android.