11

Już od soboty na Allegro tydzień darmowej dostawy do paczkomatów

Szaleństwo świątecznych zakupów już coraz bliżej, warto więc skorzystać wcześniej z ciekawych promocji, by uniknąć problemów z dostarczaniem paczek. Kilka z nich już opisywaliśmy, teraz Allegro startuje ze swoją, dzięki której od 18 listopada do 24 listopada, czyli do Black Friday, możecie zamówić dostarczenie paczki do paczkomatu za darmo.

Promocja obowiązuje na terenie całej Polski, aby z niej skorzystać wystarczy podczas finalizacji zakupów na Allegro wybrać dostawę do paczkomatu, ta forma dostarczenia będzie miała specjalne oznaczenia o darmowej dostawie.

Rafał Brzoska, założyciel i Prezes Grupy Integer.pl:

Starannie przygotowaliśmy się do tygodnia darmowej przesyłki prowadzonej z naszym wieloletnim partnerem Allegro. W tym roku na klientów czeka zarówno znacznie rozszerzona sieć samych Paczkomatów, jak i rozbudowana w porównaniu do ubiegłego roku liczba dostępnych skrytek paczkomatowych. Ponadto dedykowani zostali dodatkowi kurierzy obsługujący nasze urządzenia, którzy zapewnią szybką rotację paczek. Rozbudowując naszą sieć w tym roku bardzo wyraźnie postawiliśmy na mniejsze miejscowości, rozszerzając ją poza największe polskie miasta.

Finał akcji będzie w Black Friday, kiedy to możecie się spodziewać na Allegro specjalnych zniżek i promocji, myślę więc, że większość z Was poczeka do tego dnia z zakupami, ale jeśli macie już upatrzone pozycje możecie je zamawiać już od soboty z opcją darmowej dostawy.

Przy okazji tej promocji Allegro informuje w swoim komunikacie o pojawieniu się nowych form dostaw na tej platformie, a operatorów je obsługujących wybierze w nowym przetargu.

Grzegorz Czapski, Dyrektor ds. Rozwoju Allegro:

W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na usługi operatorów logistycznych do platformy Allegro. Chcemy uprościć proces dostawy dla naszych klientów, a sprzedawcom – w szczególności małym i średnim przedsiębiorcom – zaoferować dostęp do produktów logistycznych w lepszej cenie i jakości, niż byliby w stanie samodzielnie wynegocjować z partnerami logistycznymi. Według naszych badań klienci Allegro oczekują, że cena przesyłki będzie stała oraz że nie będzie w niej ukrytych dodatkowych opłat a także, że znany będzie dokładny przewidywany czas dostawy.

Dzięki nowym opcjom dostawy użytkownicy jak i sprzedawcy na Allegro będą mogli wybierać różne formy dostarczania paczek, nie tylko pod adresy domowe czy firmowe, ale również do punktów odbioru. Podobną usługę uruchomiła ostatnio Poczta Polska, gdzie ich przesyłki możecie odbierać w sklepach Żabka i Freshmarket. No, ale myślę, że na Allegro pojawi się więcej podobnych punktów odbioru.

Z nowych usług możecie spodziewać się w przyszłym roku opcji dostawy express, z gwarantowanym czasem dostawy następnego dnia oraz możliwości monitorowania przesyłki na swoim koncie w Allegro, bo planują zintegrować je z systemami śledzenia przesyłek.