Moje przemyślenia

Już niedługo nowy Gmail z lepszym interfejsem i nową wyszukiwarką

GM
Grzegorz Marczak
25

Relatywnie niedawno Gmail został dopasowany do ogólnie panującej stylistyki wśród produktów Google (zapoczątkowanej przez Google+) a już mamy zapowiedź kolejnych zmian. Ponieważ jest to moje podstawowe narzędzie pracy, dlatego za każdym razem kiedy dotykany jest Gmail, z dużym zainteresowaniem śledz...

Relatywnie niedawno Gmail został dopasowany do ogólnie panującej stylistyki wśród produktów Google (zapoczątkowanej przez Google+) a już mamy zapowiedź kolejnych zmian. Ponieważ jest to moje podstawowe narzędzie pracy, dlatego za każdym razem kiedy dotykany jest Gmail, z dużym zainteresowaniem śledzę co tym razem zostanie poprawione.

Google na oficjalnym blogu Gmail oficjalnie poinformowało co czeka nas niebawem, jeśli chodzi o zmiany w ich kliencie pocztowym. Moim zdaniem zmiany są bardzo korzystne. Zacznijmy jednak od początku.

Poprawiono ogólny wygląd głównego ekranu z listą maili, dodając jednocześnie możliwość ustalenia poziomu "zagęszczenia" widoku listującego maile. Jest to bardzo użyteczna opcja, zważywszy na coraz większą liczbę przenośnych urządzeń z których korzystamy oraz liczbę kombinacji rozdzielczości, z którą mamy do czynienia.Kolejne zmiany dotyczą widoku wątków w gmailu. Wyczyszczono go ze zbędnych elementów, dodano miniatury przedstawiające avatary naszych rozmówców. Wszystko po to aby w łatwy i szybki sposób można było kontynuować dyskusję i nie gubić się w długich wątkach. Musze przyznać, że w porównaniu do tego, co teraz jest zmiana jest bardzo znacząca.Doczekamy się też wreszcie poprawy wyszukiwarki wewnątrz gmaila. Można będzie teraz szybciej i bardziej precyzyjnie wskazać czego dokładnie szukamy. Dodatkowo z ekranu wyszukiwarki będziemy mogli tworzyć filtry (czyli zapisać pytanie jakie stworzyliśmy)O reszcie zmian (skupiłem się tylko na tych najważniejszych z moje punktu widzenia) przeczytacie na blogu gmaila. Jeśli chodzi o to kiedy zobaczymy nowe zmiany Google nie podaje konkretnej daty, jeśli natomiast ktoś z was nie chce czekać na przełączenie na nową wersję będzie miał szansę włączyć ją sobie sam. W przeciągu kilku następnych dni w naszym Gmailu w dolnym rogu pojawi się opcja "Switch to the new look link", dzięki które będziemy mogli aktywować na żądanie nowego Gmaila.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail