0

Już grywalne? Prison Architect [WIDEO]

Prison Architect to ciekawa gra strategiczna, gdzie skupiamy się na budowaniu i zarządzaniu nowoczesnym więzieniem. Szybko okazuje się, że jest to zadanie niełatwe. Gra znajduje się w fazie beta, ale już dzisiaj można ją kupić w ramach programu Steam Early Access. W tym materiale próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto sięgnąć po niewykończoną jeszcze pozycję. […]

Prison Architect to ciekawa gra strategiczna, gdzie skupiamy się na budowaniu i zarządzaniu nowoczesnym więzieniem. Szybko okazuje się, że jest to zadanie niełatwe. Gra znajduje się w fazie beta, ale już dzisiaj można ją kupić w ramach programu Steam Early Access. W tym materiale próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto sięgnąć po niewykończoną jeszcze pozycję.

Więzienie to nie tylko betonowy budynek z kratami w oknach. To cała, skomplikowana infrastruktura, którą można przyrównać do mrowiska. Mnóstwo różnych pomieszczeń: cele, izolatki, prysznice, a także kuchnie, stołówki, pomieszczenia administracyjne. Do tego trzeba doliczyć cały sztab ludzi, który powoduje, że placówka reedukacyjna w ogóle funkcjonuje. Jeśli oglądacie amerykańskie filmy i seriale, to z pewnością nie raz w takim przybytku „byliście”.

Niewielkie studio Introversion Software postanowiło stworzyć grę, która stawia nas w roli projektanta i zarządcy nowoczesnego więzienia. Samo studio ma na koncie kilka udanych produkcji. Wystarczy wspomnieć o „symulatorze” hakera, czyli Uplinku, czy Defconie – nuklearnej eksterminacji całego świata. Prison Architect przez ostatnie miesiące rozwijał się bardzo dynamicznie, ale zapewne w głowach wielu graczy nie raz pojawiało sie pytanie, czy warto zainwestować w grę już teraz, czyli jeszcze przed premierą. Zapraszamy Was do obejrzenia naszego materiału wideo.

W sierpniu zeszłego roku pisałem, żebyście wstrzymali się z zakupem Prison Architect. Dzisiaj już z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że gra jest warta wydania pieniędzy. Dodanie kolejnych elementów wyszło tej produkcji na dobre, a liczba bugów i błędów drastycznie spadła. Prison Architect rokuje w tej chwili jak najlepiej – jeżeli kręci Was taki rodzaj zabawy i nie przeraża Was fakt zakupu gry w systemie wczesnego dostępu, to nie wahajcie się.