Praca w IT

Just Join Select - pierwsza w Polsce platforma do polecania zwalnianych programistów

Grzegorz Ułan
Just Join Select - pierwsza w Polsce platforma do polecania zwalnianych programistów
12

Pandemia koronawirusa wywołała kryzys, który dotknął chyba wszystkie branże, jak nie bezpośrednio, to pośrednio, tak jak branżę IT. Niektóre firmy z tego obszaru zmuszone były również do przeprowadzenia zwolnień programistów. Dla nich powstały właśnie dwie platformy, które pozwolą im szybko znaleźć nowe zatrudnienie.

Jeszcze parę miesięcy temu programistów brakowało, firmy prześcigały się w wysokości zarobków, by ściągnąć do siebie jak najlepszych. Komisja Europejska szacowała, że w 2020 roku zabraknie w naszym kraju 50 tysięcy specjalistów IT. Teraz niestety sytuacja uległa zmianie.

Jednak jako, że nie będzie ona trwała wiecznie, a popyt na programistów wcześniej czy później wróci, jedna z firm z branży IT postanowiła zadbać teraz o zwalnianych pracowników, udostępniając dwie platformy.

Piotr Nowosielski CEO portalu pracy dla polskich programistów - Just Join IT:

Obecna sytuacja sprawiła, że pożegnaliśmy w Just Join IT 11 świetnych ludzi, zmniejszając zespół z 56 do 45 osób. Wierzymy, że obowiązkiem pracodawców w tych trudnych czasach jest zrobić wszystko, aby pomóc każdej osobie, z którą musieli się rozstać, dlatego stworzyliśmy Just Join Select.

Just Join Select, to platforma, w której firmy mogą zarekomendować programistów innym lub zatrudnić tych rekomendowanych, a zwolnionych z różnych przyczyn, najczęściej z powodu panującego kryzysu.

Piotr Nowosielski:

W Just Join IT mamy dostęp do tysięcy firm IT, mogących się wzajemnie wspierać. Przede wszystkim jednak chcemy pomóc ludziom, którzy są w tej chwili bez pracy. Do tej pory rynek walczył o pracowników i w czasach kryzysu nic się nie zmienia – jako branża jesteśmy solidarni i dbamy o wszystkich specjalistów.

Druga platforma Just Join Live, prezentuje na swojej stronie, aktualizowaną na bieżąco liczbę firm z całej Polski i ich stan rekrutacji. Aktualnie znajduje się na niej 365 firm, które w większości rekrutują, niektóre czekają na rozwój wypadków, a nieliczne redukują zatrudnienie.

Źródło: Just Join IT.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu