14

Jeszcze więcej niż 1080p – Youtube przedstawia 4K

Podczas konferencji VidCon 2010 Youtube ogłosił wsparcie dla rozdzielczości 4k czyli 4096×3072 pikseli. Wyścig o to kto przyjmie większy obraz wśród serwisów video trawa więc nadal. Full HD już nie wystarczy aby zrobić wrażenie na użytkownikach teraz będziemy mówić o 4K, choć nawet Youtube przyznaj że na chwilę obecną wsparcie tej rozdzielczości to raczej gadżet […]

Podczas konferencji VidCon 2010 Youtube ogłosił wsparcie dla rozdzielczości 4k czyli 4096×3072 pikseli. Wyścig o to kto przyjmie większy obraz wśród serwisów video trawa więc nadal. Full HD już nie wystarczy aby zrobić wrażenie na użytkownikach teraz będziemy mówić o 4K, choć nawet Youtube przyznaj że na chwilę obecną wsparcie tej rozdzielczości to raczej gadżet (drogie kamery, drogie i duże rzutniki, potrzeba naprawdę szybkiego łącza itp). Nie mówiąc o tym, że na ekranie laptopa czy komputera 4K wygląda gorzej niż film w niższych rozdzielczościach.

Youtube opublikował też listę przykładowych video w rozdzielczości 4K – są to oczywiście produkcje zawodowców bo na tego typu materiały od użytkowników YT trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Swoją drogą ciekawe ile dni przy naszych łączach wgrywał by się na Youtube film o tak dużej rozdzielczości :)

Aby obejrzeć poniższy film w 4K trzeba przejść na Youtube (z listy rozdzielczości trzeba wybrać pozycję „orginal”) – wklejki nie wspierają jeszcze tej rozdzielczości.