Moje przemyślenia

Jest już miliard aktywnych użytkowników Facebooka!

GU
Grzegorz Ułan
13

Taką wiadomością dziś podzielił się ze światem Facebook. Spodziewaliśmy się tego już od jakiegoś czasu, zwłaszcza, że przez ostatnie miesiące było cicho w tym temacie. Korzystając z okazji tej okrągłej liczby, udostępniono też wyliczankę danych związanych z użytkownikami Facebooka. Najważniejsza...

Taką wiadomością dziś podzielił się ze światem Facebook. Spodziewaliśmy się tego już od jakiegoś czasu, zwłaszcza, że przez ostatnie miesiące było cicho w tym temacie. Korzystając z okazji tej okrągłej liczby, udostępniono też wyliczankę danych związanych z użytkownikami Facebooka.

Najważniejsza z liczb, miliard aktywnych użytkowników, osiągnięta została 14 września. Dalej mamy liczbę lajków począwszy od premiery tej usługi, to jest od 2009 roku. Przycisk ten użyty został 1,13 bilionów razy, odnotowano też 140,3 miliardy połączeń ze znajomymi, wliczając w to zameldowania się i posty z włączoną lokalizacją (od sierpnia 2010 r.). 219 miliardów dodanych zdjęć, bez wliczania tych usuniętych. Łącznie oszacowano ich na sumę 265 miliardów.

Z ciekawszych danych można jeszcze wspomnieć o zmieniającej się średnie wieku użytkowników Facebooka, na przestrzeni ostatnich lat. I tak w 2010 roku były to 23 lata. W 2008 roku - 26 lat, podobnie w 2007 roku, ale na samym początku było to 19 lat, co związane było zapewne z początkową grupą docelową tego serwisu.

Po więcej danych odsyłam do udostępnionego dokumentu na stronie Facebooka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu