Artykuł sponsorowany

Jeśli golenie na gładko, to tylko z golarką Braun Series 8 - test

Konrad Kozłowski
Jeśli golenie na gładko, to tylko z golarką Braun Series 8 - test
17

Jeśli miałbym stosować elektryczną golarkę, to musiałaby spełniać moje trzy warunki. Po pierwsze, pozwalać mi na naprawdę szybkie i bezproblemowe golenie. Po drugie, z łatwością radzić z 3-dniowym zarostem. I po trzecie, to konieczne, by była bardzo dokładna i nie podrażniała skóry. Z takimi założeniami podszedłem do testu golarki Braun Series 8.

Dlaczego elektryczna golarka?

Codzienne obowiązki, w tym praca, wymagają ode mnie nie małej elastyczności. O niektórych wyjazdach czy spotkaniach dowiaduję się w ostatniej chwili, a na takie okazje zawsze wolę pojawiać się bez zarostu na twarzy. Bez golarki elektrycznej pozbycie się go wymaga niemałego rytuału. Lubię go, ale bywa niepraktyczny ze względu na czas potrzebny do całkowitego ogolenia się, a także wymaga większego przygotowania. Golarka elektryczna ma za zadanie pomóc mi ogolić się nawet w 5 minut, żegnając 1-3 dniowy zarost. Nie mogę sobie przy tym oczywiście pozwolić na jakiekolwiek podrażnienia czy zacięcia, których nie jest tak łatwo uniknąć, gdy golę się w bardziej klasyczny sposób z użyciem maszynki i pianki. 

Co więcej, do niedawna wydawało mi się, że osiągnięcie takich rezultatów w tak krótkim czasie (do 5 minut) nie jest w ogóle możliwe. Na ile tak naprawdę muszę być dokładny ja? A na ile golarka? Niezależnie od tego, czy robiłem to dzień wcześniej czy trzy dni wcześniej, chciałbym równie szybko i precyzyjnie pozbyć się zarostu urządzeniem, które mogę zabrać ze sobą na kilkudniowy wyjazd nawet na kemping bez prądu. Wyzwań przed golarką Braun Series 8 więc nie brakowało, a oto moje wrażenia.

Zestaw Braun Series 8 - co w pudełku?

Zestaw, który otrzymujemy w pudełku z Braun Series 8 nie wskazuje w żadnym stopniu na to, by producent spodziewał się rychłej wymiany sprzętu. Otrzymujemy bowiem (poza golarką) specjalnie etui, stację dokującą i ładowarkę, jak również pędzelek do czyszczenia głowicy. Taki komplet pozwala uznać golarkę za urządzenie gotowe na pracę przez długi czas - producent na pewno nie oszczędzał na wyposażeniu.

 

Sama golarka odznacza się eleganckim wyglądem i wzorowym spasowaniem elementów. W żadnym wypadku nie ma mowy o braku dokładności w wykończeniu produktu. Materiały, których użyto również sprawiają wrażenie solidnych i gotowych na pracę golarki przez wiele, wiele miesięcy. Golarka leży wygodnie w dłoni, nie jest zbyt ciężka, a gumowe elementy zapewniają solidny chwyt. Cała konstrukcja jest wodoodporna, więc jej użytkownik dysponuje pełną swobodą w kwestii golenia i czyszczenia. Bez żadnych obaw można więc sięgnąć po wodę, piankę, żel, bez których niektórzy nie wyobrażają sobie golenia. Zadbanie o czystość to również żadne wyzwanie, bo wypłukanie golarki pod bieżącą wodą jest błyskawiczne. W razie potrzeby można sięgnąć po załączony do golarki pędzelek.

Golenie za pomocą Braun Series 8

A jak Braun Series 8 sprawdza się w tym, do czego została stworzona? Golenie za jej pomocą to - i nie przesadzam - prawdziwa przyjemność. Trzydniowy zarost nie stanowi dla niej problemu, głównie dlatego, że wyposażona została w trzy elementy golące, które zapewniają pozbycie się zarostu dwa razy skuteczniej niż inne golarki - w wielu sytuacjach wystarczy jedno pociągnięcie zamiast dwóch. W przypadku nieregularnego zarostu Braun Series 8 jest w stanie samodzielnie dostosować tryb pracy golarki dzięki technologii AutoSense, która 13 razy na sekundę odczytuje gęstość zarostu. Jeśli do tej pory musieliście mierzyć się z niedokładnością swojej golarki, to musicie wiedzieć, że Braun S8 poradzi sobie z włosami o długości nawet 0,05 mm. Wynika to z niezwykłej częstotliwości 30 000 cięć poprzecznych na minutę. Przy tym wszystkim bardzo ważną rolę odgrywa technologia soniczna zapewniająca płynny poślizg po skórze wykorzystując 10 000 mikrowibracji. Takie przykre zdarzenia jak zacięcia czy podrażnienia nie mają prawa mieć miejsca.

Bardzo istotną dla mnie kwestią jest czas pracy golarki bez ładowania. Zazwyczaj nie potrzebuję więcej niż 5-6 minut na poranne lub wieczorne golenie i przy takiej częstotliwości udało mi się to zrobić około 12 razy, zanim musiałem podłączyć golarkę do ładowarki. Jeśli znajdziecie się w krytycznej sytuacji, gdy okaże się, że golarka jest rozładowana, a Wam zależy na czasie, to dobrą wiadomością jest obecność szybkiego ładowania - golarka będzie gotowa na jedno golenie w zaledwie pięć minut. By naładować ją do pełna potrzebujecie zaledwie godziny.

Udaje się jednak uniknąć takich sytuacji, ponieważ golarkę Braun Series 8 wyposażono w inteligentny pulpit informujący użytkownika o stanie naładowania akumulatora, czystości oraz ewentualnej potrzebie wymiany głowicy. Oznacza to, że możemy zapobiec każdej z tych nieprzyjemnych sytuacji bez większego zaangażowania - wystarczy zerknąć na ekran po uruchomieniu golarki i dokładnie wiemy, jaki jest jej stan.

Mam chyba dość tradycyjnego golenia

Te spędzone kilka dni z Braun Series 8 utwierdziło mnie w przekonaniu, że nieprędko lub wcale nie wrócę do tradycyjnego golenia. Możliwość polegania na golarce gotowej zawsze do użycia to bardzo komfortowa sytuacja, podobnie jak możliwości jej szybkiego wyczyszczenia oraz zabierania ze sobą gdziekolwiek potrzebuję.

Taka uniwersalność i wygoda sprawiają, że golenie traktuje się jako jedną z wielu codziennych czynności, którą wykonujemy w łazience, zamiast wielkiego rytuału, który zajmuje czas. Jednocześnie jest to coś wyjątkowego, bo pozbycie się zarostu po weekendzie to kwestia kilku minut, i coś normalnego, bo niepotrzebne są już żadne przygotowania i szczególna uważność. Sięgam po golarkę, golę się, czyszczę pod bieżącą wodą i to wszystko. Moja skóra na twarzy jest skłonna do podrażnień, bardzo łatwo jest mi nie dopilnować odpowiedniej pielęgnacji twarzy. W związku z tym zmiana klasycznej maszynki do golenia na elektryczną golarkę Braun to jedna z tych sytuacji, gdy odczuwam prawdziwą ulgę i zadowolenie, bo w trakcie golenia skupiam się tylko i wyłącznie na usuwaniu zarostu, a gdy to zrobię wystarczy przemyć twarz i użyć balsamu. Co więcej, niektóre z modeli golarek Braun posiadają w zestawie bazę czyszcząco-ładującą, dzięki której - jak potwierdza producent - urządzenie jest higienicznie czyszczone, ładowane, smarowane i suszone za naciśnięciem jednego przycisku.

Dla golących się na gładko Braun Series 8 to świetny wybór

Braun Series 8 nie pozostawia żadnych wątpliwości - dla mężczyzn golących się na gładko jest to znakomity wybór. Uniknięcie podrażnień i czasochłonnego golenia w klasycznych sposób oraz całkowita swoboda w goleniu się podczas pobytu poza domem, a nawet na wyjazdach typu kemping, to okoliczności które docenia się w mgnieniu oka. Błyskawiczna gotowość do pracy, satysfakcjonujący czas pracy na baterii i schludne etui, w którym golarce nic się nie stanie.

Jeśli chcielibyście kupić golarkę, którą recenzowaliśmy to jeszcze mamy dla Was zniżkę! Na hasło ANTYWEB_8345s otrzymacie 100 zł rabatu w sklepie Media Markt http://bit.ly/BraunSeries8zniżka. Promocja obowiązuje tylko do 24 grudnia br.!

--

Materiał powstał we współpracy z marką Braun

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu