Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Jerry Yang zwalnia 10% załogi Yahoo - zarząd zostaje.

GM
Grzegorz Marczak
6

CEO Yahoo zaraz po ogłoszeniu przez firmę wyników finansowych za 3 kwartał, przesłał do wszystkich pracowników firmy informację o sytuacji firmy oraz krokach, jakie zarząd podjął. Jednym z takich kroków jest zwolnienie 10% pracowników firmy co ma przynieść rocznie oszczędności na poziomie 400 milion...

CEO Yahoo zaraz po ogłoszeniu przez firmę wyników finansowych za 3 kwartał, przesłał do wszystkich pracowników firmy informację o sytuacji firmy oraz krokach, jakie zarząd podjął. Jednym z takich kroków jest zwolnienie 10% pracowników firmy co ma przynieść rocznie oszczędności na poziomie 400 milionów dolarów. Warto zauważyć, że w chwili obecnej Yahoo zatrudnia 15,200 osób (przyznam, że nie zdawałem sobie sprawy jak dużo ludzi pracuje w tej firmie).

Zwolnienie 10% pracowników nie kończy jednak restrukturyzacji firmy a wręcz można powiedzieć, że dopiero ją rozpoczyna. Dalsze zmiany organizacyjne i strukturalne planowane są na następne lata (zaczynając od 2009).

Fragment wiadomości od Yanga do pracowników (całość znaleźć można między innymi na Techcrunch)

today as part of our q3 earnings release, we said that our goal is to reduce our current annualized cost run rate of roughly $3.9 billion by more than $400 million before the end of 2008. we are targeting non-headcount expenses wherever possible, such as facilities and outside services. however, because compensation expenses are the single largest part of our costs, we anticipate a reduction of at least 10% of our global workforce by year-end.

affected employees will be notified of layoffs in the next several weeks. we understand that hearing this news now creates uncertainty, but we are moving ahead in a way that balances speed with a clear focus on accomplishing what is necessary to set the organization up for long term success. going forward it will continue to be important for us to make the right decisions to keep our business efficient and strong.

Wyniki finansowe Yahoo nie są zbyt optymistyczne (wprawdzie nie ma znaczących spadków, ale nie ma też wzrostów co w dłuższej perspektywie czasu jest bardziej niepokojące), firma przechodzi restrukturyzację i zwolnienia - czy przypadkiem nie czas również na zmiany w zarządzie? Jerry razem z kolegami pokazał, że jest w stanie zrobić wszystko aby utrzymać bieżący zarząd - pytanie tylko czy to aby na pewno jest najlepsze rozwiązanie dla tej firmy?


" id="__ss_677536"/>Yahoo 3q08earningspreso Updated

View SlideShare presentation or Upload your own.

" alt="" />

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Yahoo