Świat

Gry jak Wii Fit na iPhone

Aleksandra Biolik
Gry jak Wii Fit na iPhone
4

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy w sklepie z aplikacjami na iPhone i iPod Touch, czyli App Store, pojawiły się gry wykorzystujące pomysł z konsoli gier Wii Fit. Ich twórcą jest firma SGN - Social Gaming Network, której gry można znaleźć m.in. na Facebooku, Bebo oraz od września w App Store. Gry SGN...

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy w sklepie z aplikacjami na iPhone i iPod Touch, czyli App Store, pojawiły się gry wykorzystujące pomysł z konsoli gier Wii Fit. Ich twórcą jest firma SGN - Social Gaming Network, której gry można znaleźć m.in. na Facebooku, Bebo oraz od września w App Store.

Gry SGN wykorzystują znajdujący się w iPhonie/iPodzie akcelerometr, czyli przyśpieszeniomierz, dzięki któremu iPhone reaguje na każdy nasz ruch (podobnie jak Wii Fit). Oczywiście nie tylko SGN wykorzystuję tą funkcję to tworzenia gier na przenośne urządzenie Apple, ale ich gry robią to taki sposób, że gracz ma wrażenie "grania" w to co pokazuje gra.

SGN proponuje (dodam, że bezpłatnie) trzy gry: iBowl, iGolf oraz iBaseball. Jak można się domyślić z nazw, możemy zagrać w kręgle, golfa lub baseball. Jak to wygląda? W iBowl udajemy, że rzucamy kulą w kręgle. W iGolf udajemy, że zamachujemy się kijem golfowym. A w iBaseball rzucamy piłką w stronę pałkarza.

Gry są bardzo dobrze wykonane i sprawiają wiele frajdy. Chociaż trzeba uważać, żeby markując rzuty i uderzenia nie wypuścić z ręki iPhona/iPoda. Co prawda urządzenia Apple są dosyć odporne na zniszczenia (w różnych testowych filmikach na YouTube przeyżywają dużo gorsze rzeczy), ale cóż ja się boję o mój świecący gadżet.

Mam nadzieję, że SGN nie poprzestanie na tych trzech grach i niebawem zobaczymy coś nowego. Macie pomysły co by to mogło być. Może iBasketball (rzuty do kosza), iFence (szermierka), iThrow (rzut oszczepem).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneApp StoreGrytelefon