To mnie drażni.

Jamendo z polskim interfejsem.

GM
Grzegorz Marczak
3

Jamendo testuje polską wersje interfejsu. Dla tych co jeszcze nie znają tego serwisu – jest to miejsce gdzie można posłuchać i pobrać muzykę autorów którzy zdecydowali się opublikować swoje dzieła na licencji Creative Commons. Licencja ta pozwala nam na min. swobodne słuchanie i kopiowanie muzyki –...

Jamendo po polsku Jamendo testuje polską wersje interfejsu. Dla tych co jeszcze nie znają tego serwisu – jest to miejsce gdzie można posłuchać i pobrać muzykę autorów którzy zdecydowali się opublikować swoje dzieła na licencji Creative Commons. Licencja ta pozwala nam na min. swobodne słuchanie i kopiowanie muzyki – natomiast w nie możemy wykorzystywać muzyki na tej licencji w celach komercyjnych.

Serwis Jamendo oficjalnie występuje już w trzech językach (angielski, francuski i niemiecki) ale jak widać autorzy planują również wejście do innych krajów min. do polski.

W serwisie znajdziemy muzykę tworzoną zarówno przez profesjonalistów jak i przez kompletnych amatorów. Obsługa samego serwisu jest bardzo intuicyjna chociaż udostępnia on bardzo dużo funkcjonalności. Możemy tworzyć własne recenzje albumów, możemy odsłuchiwać muzykę, dodawać ulubione utwory/ albumy do ulubionych itp.

Pisząc o tym serwisie zastanawiałem się czy jest w Polsce jego odpowiednik a jeśli nie ma to dlaczego? – Sama koncepcja jest bardzo ciekawa, wykonanie jej w formie tego co prezentuje Jamendo mi osobiście nie przypadło do gustu ale wieżę, że wielu osobą może się spodobać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: