Startups

Jaki polski startup może mieć już ponad 150 mln użytkowników?

Grzegorz Ułan
Jaki polski startup może mieć już ponad 150 mln użytkowników?
Reklama

Jakby ktoś zadał mi takie pytanie z tytułu, przed przeczytaniem dziś takiej informacji o tym, nie umiałbym szybko na nie odpowiedzieć, choć znam tę firmę, wiele razy o nich pisałem, ale nie miałem świadomości, że tak mocno urośli.

Mowa oczywiście o polskim Brainly, który przez ostatni rok osiągnął rekordowy przyrost o 50 mln nowych użytkowników na całym świecie, teraz mają więc już łącznie 150 mln (w Polsce 7 mln).

Reklama

Aktualnie z Brainly korzystają uczniowie, a ostatnio też rodzice w 35 krajach w celu wyszukiwania wsparcia w nauce czy odpowiedzi na różne pytania związane ze zdobywaną aktualną wiedzą w szkole.

Michał Borkowski, współzałożyciel platformy i jej CEO:

Na początku zdecydowaną większość stanowili uczniowie. Dziś coraz częściej dołączają do nas rodzice, chcący pomóc swoim dzieciom. Na Brainly szukają pomocy z problemami, których sami nie potrafią rozwiązać bo często nie pamiętają już danego materiału z czasów szkolnych. Dzięki naszej platformie mają możliwość uzyskania pomocy.

Twórcy Brainly przekonują również, że to nie jest tylko typowa „ściągawka„, czyli odnajdywanie pomocy ze szkolnymi zadaniami, ale również narzędzie do pogłębiania wiedzy przez uczniów, takie zastosowanie Brainly wskazuje 29,4% użytkowników, z kolei 25,3% zagląda na Brainly, gdyż jak twierdzą, w szkole nie uzyskali wystarczającej wiedzy do przyswojenia tematu, 11,4% upatruje w Brainly pomoc w poprawie ocen, natomiast co ciekawe aż 36,4% uczniów korzystających z platformy uważa, że lekcja szkolna nie jest skuteczną formą zdobywania wiedzy.

Jesteśmy przekonani, że to właśnie praca domowa jest narzędziem do rozwijania, zrozumienia i praktycznego zastosowania tego, czego uczeń uczy się w szkole. Szczególnie w przypadku przedmiotów ścisłych. Niestety, nie każdy z nich może otrzymać indywidualną pomoc w nauce poza szkołą. Brainly powstało, aby wypełnić tę lukę i wesprzeć uczniów i ich rodziców kiedy potrzebują dodatkowej pomocy i wyjaśnień.

Źródło: Brainly.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama