Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Poradnik

Jak zmienić tapetę na Macu? - poradnik praktyczny

Kamil Świtalski
2

Jak zmienić tapetę na Macu? Trzy sposoby, by łatwo i bez problemu spersonalizować tapetę na naszym biurku.

Zmiana tła na ekranie komputera czy smartfona to jedna z podstawowych rzeczy, która pozwoli uczynić je naszymi. Spersonalizować i zadbać o to, by zaznaczyć, że to właśnie nasz sprzęt. Nikogo raczej nie powinno dziwić to, że tak wielu użytkowników poszukuje informacji na temat tego, jak zmienić tapetę na Mac. Też jestem jednym z tych, dla których to jeden z pierwszych elementów przy konfiguracji nowego komputera. Podobnie jak wiele innych elementów komputerów Apple — zmiana tapety także nie jest tutaj niczym skomplikowanym. Ale jeżeli to dopiero wasz pierwszy kontakt z macOS i zanim poznacie dobrze system chcielibyście w mig zmienić tło na ekranie głównym (tutaj: biurka, już nie pulpitu — jak miało to miejsce na Windowsie), to proszę. Oto trzy sposoby, za pomocą których możecie tego dokonać!

Tapeta na Macu: zmiana tła biurka

Najłatwiejszym, najbardziej intuicyjnym i... właściwie to podstawowym sposobem na zmianę tapety, jest skorzystanie z polecenia zmiana tła biurka. Aby z niego skorzystać — na ekranie głównym klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Zmień to biurka. Otwieramy tym samym menu, za pośrednictwem którego możemy swobodnie przeglądać przygotowane przez twórców oprogramowania tapety. Ale nic też nie stoi na przeszkodzie, by dodać własne obrazki, które wykorzystamy jako tapetę. Wystarczy wskazać grafikę... i gotowe! Albo, jeżeli chcielibyście by obrazki automatycznie zmieniały się co jakiś czas — cały folder. Wtedy wystarczy tylko wybrać co ile miałyby się one zmieniać — w tym celu należy zaznaczyć odpowiednią opcję w dolnej części okna i gotowe!

Zmiana tapety na Macu z poziomu aplikacji Zdjęcia

Zdjęcia to systemowa aplikacja, która — jak sama jej nazwa wskazuje — skupia się na fotografiach. Ich segregacji, przeglądaniu itd. Ma ona swoich zwolenników i przeciwników. Jeżeli zaliczacie się do grona tych pierwszych i właśnie tam macie pięknie poukładane wszystkie albumy, to mam dla was doskonałą wiadomość. Nie trzeba specjalnie kombinować, by móc użyć tamtejsze grafiki jako tapetę. Wystarczy na interesującym nas zdjęciu kliknąć prawym przyciskiem myszy, a z rozwiniętego menu przejść do polecenia Udostępnij -> Ustaw jako obrazek biurka. I gotowe!

Wybierz plik i ustaw go jako tapetę na Macu. Tak też się da!

Trzecią — i dla wielu najbardziej poręczną — opcją jest... po prostu wybieranie za pośrednictwem Findera plików graficznych, które chcą ustawić jako tło swojego pulpitu. I tutaj nie ma większych problemów! Wystarczy wybrać interesujący nas plik prawym przyciskiem myszy, a niemal na dole nowootwartego menu czekać będzie na nas funkcja Ustaw jako obrazek biurka. I gotowe, tapeta na ekranie który mieliśmy otwarty została właśnie automatycznie zmieniona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: