Poradnik

Najlepsze aplikacje do wyszukiwania lotów

RA
Redakcja Antyweb
5

Zamiast korzystać z biur podróży, czy stron przewoźników, warto skorzystać z aplikacji wyszukiwarek lotów, które często pozwolą nam znaleźć bilety w atrakcyjnych cenach i z uwzględnieniem naszych potrzeb. Oto nasza lista zawierająca aplikacje do wyszukiwania lotów na Androida oraz iOS!

momondo

Momondo to narzędzie wszechstronne. Pozwala na wygodne wyszukiwanie lotów, znalezienie noclegu w hotelach oferujących najlepsze ceny i wypożyczalnie samochodów. Aplikacja jest przygotowana w sposób przemyślany, a każdy jej element jest łatwy w obsłudze. Wyszukiwanie podróży lotniczych sprowadza się do wybrania miejsca odlotu i przylotu, daty i liczby pasażerów i klasy podróży. Znalezienie konkretnych połączeń trwa kilkanaście sekund, po czym przekierowani jesteśmy do strony, na której możemy dokonać rezerwacji. Aplikacja poinformuje także o najlepszych ofertach wykorzystując do tego powiadomienia i pozwala na śledzenie cen lotów, które nas interesują.

Recenzja momondo

Skyscanner

Chyba jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek połączeń lotniczych na świecie. Jej aplikacja przez ostatnie lata ciągle się zmieniała, a jej obecny wygląd znacząco wpływa na wygodę jej użytkowania. W odróżnieniu od innych tego typu rozwiązań, podróż zaczynamy od wybrania konkretnej daty lotów. Dopiero w następnym kroku wybieramy lotniska i możemy przeglądać oferty. Zalogowani użytkownicy mają możliwość tworzenia alertów cenowych umożliwiających znalezienie jeszcze lepszych cen. Aplikacja pozwala także na odkrywanie ciekawych miejsc, do których dostaniemy się po atrakcyjnych cenach i tworzenie podroży na podstawie zbliżających się lotów.

Recenzja Skyscanner z 2015 r.

Zobacz też: Jak szukać tanich lotów? Kiedy kupować bilety lotnicze?

Kayak

Podobnie jak Skyscanner, wyszukiwarka ta jest dostępna od wielu lat. Jej aplikacja mobilna jest wygodna, szybka i przejrzysta. Także tu nie mogło zabraknąć alertów cenowych, czy powiadomień o atrakcyjnych promocjach. Znalezienie lotu jest bardzo proste — wypełnienie tabelek formularza, wybranie konkretnych połączeń i przejście do konkretnego biura umożliwiającego złożenie zamówienia. Dodatkowym atutem jest możliwość znalezienie informacji o czasach odprawy, statusie lotu, czy zmianach w bramkach.

Kayak na AntyApps

Kiwi

Kiwi do wyszukiwania lotów wykorzystuje technologię, którą nazywa Nomad. System ten znajduje najtańsze możliwe trasy do celu wykorzystując zarówno tradycyjne linie lotnicze, jak i te, o których potocznie mówi się niskokosztowe. Kiwi pozwoli także na zorganizowanie dojazdu z i na lotnisko — wypożyczając samochód lub kupując bilet kolejowy i autobusowy.

Recenzja Kiwi

Hopper

Hopper to coś więcej niż wyszukiwarka połączeń lotniczych. Aplikacja służy to śledzenia najlepszych cen i informuje kiedy zdecydować się na zakup biletów. Rozbudowane algorytmy informują o tendencjach i zmianach w cenniku na konkretnych datach i połączeniach Jeśli zdecydujemy się na którąś z prezentowanych opcji przenoszeni jesteśmy do odpowiednich stron, na których dokonamy rezerwacji. Jako jedyna aplikacja w naszym zestawieniu nie oferuje interfejsu po polsku, co może sprawiać problemy niektórym użytkownikom, którzy nie do końca muszą znać język angielski.

Recenzja Hopper z 2015 r.

Aplikacje do wyszukiwania lotów na iOS to nie wszystko. Alternatywą dla wspomnianych rozwiązań może być także samo Google. Nowy portal Podróże oferuje wyszukiwarkę lotów, która wcześniej znana było jako Google Flights. Dzięki przejrzystemu interfejsowi w łatwy sposób zaplanujecie swoje przyszłe podróże, kupicie bilet i uzyskacie najważniejsze informacje na temat zbliżających się odlotów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: