Felietony

Jak ze starego dobrego wisielca zrobić istny majstersztyk

Grzegorz Ułan
Jak ze starego dobrego wisielca zrobić istny majstersztyk
3

Zapewne wielu z Was pamięta jeszcze z czasów szkolnych te gry, w które można było pograć na zwykłej kartce papieru i które skracały nam czas do kolejnego dzwonka na przerwie:). Statki, kółko i krzyżyk, państwa-miasta czy wisielec, proste i szybkie do stworzenia zabijacze czasu. Dziś w dobie smartf...


Zapewne wielu z Was pamięta jeszcze z czasów szkolnych te gry, w które można było pograć na zwykłej kartce papieru i które skracały nam czas do kolejnego dzwonka na przerwie:). Statki, kółko i krzyżyk, państwa-miasta czy wisielec, proste i szybkie do stworzenia zabijacze czasu. Dziś w dobie smartfonów wiadomą sprawą było, iż powstaną mobilne ich odpowiedniki. Wydaje się, iż większej filozofii i odkrywczych produkcji w tym temacie nie należało się spodziewać.

Rzeczywiście powstało ich mnóstwo, ale były to tylko zwykłe plansze, prosta grafika, parę dodatkowych opcji, które nie przyciągały jednak na dłużej do tych gier. O krok dalej poszedł programista Macaque. Stworzył znakomitą wręcz, mobilną wersję Wisielca ze świetną grafiką i opcjami, których nie sposób stworzyć nam by było na papierze i do tego z wiernie odtworzonym klimatem takiej kartki papieru. Niejako potwierdzeniem mojego zachwytu nad wykonaniem tej gry niech będzie fakt, iż gra została wydana, aż w pięciu językach, w każdym z nich z dobrymi recenzjami.

My przyjrzymy się polskiej wersji. W opcji dla dwóch graczy, po wprowadzeniu imion dla uczestników możemy przejść od razu do wpisywania pierwszego hasła dla przeciwnika. Maksymalna ilość znaków to 16, przy czym możliwe są wielowyrazowe zagadki.

Jeżeli braknie nam już pomysłów na hasła, możemy skorzystać z przygotowanego zestawu losowych zagadek. Oczywiście każde odgadnięte słowo/a jest punktowane z widocznym po prawej aktualnym stanem rozgrywki.

Co w sytuacji, kiedy nie mamy obok partnera do zabawy? Dodatkowy moduł gry pojedynczej na równie długo potrafi zatrzymać przy tej grze. Tutaj mamy możliwość wybrania tematycznych haseł na początku rozgrywki, które w trakcie gry możemy zmieniać. Na każde hasło przypada również jedna podpowiedź.

Gorąco polecam te pozycję w Google Play, niekoniecznie do grania na lekcjach:), ale w wolnym czasie, jako świetną formę rozrywki dla każdego. Może to też być niezmiernie wciągająca zabawa połączona z edukacją dla dzieci.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidgraGoogle Play