Świat

Jak zarobić na Twitterze 2 miliony dolarów?

GM
Grzegorz Marczak
13

Twitter z pewnością mógłby zarobić konkretne pieniądze na reklamach, ale tego nie robi. Przynajmniej na razie bo prędzej czy później i tak zacznie emitować reklamy, nie wiadomo tylko gdzie i w jakiej formie. Tak więc Twitter nie zarabia, zarabiają za to jego "przystawki", które z czasem wyrosły na...

Twitter z pewnością mógłby zarobić konkretne pieniądze na reklamach, ale tego nie robi. Przynajmniej na razie bo prędzej czy później i tak zacznie emitować reklamy, nie wiadomo tylko gdzie i w jakiej formie. Tak więc Twitter nie zarabia, zarabiają za to jego "przystawki", które z czasem wyrosły na duże serwisy generujące całkiem przyjemne zyski.

Jednym z przykładów na to, jak zarobić dzięki Twitterowi jest serwis twitpic.com, prosta galeria zdjęć, które można potem współdzielić na Twitterze. Zaletą serwisu jest zapewne wspomniana prostota oraz fakt, że można logować się przy użyciu danych z Twittera.

Pomysł chwycił chyba od samego początku - od kiedy powstał ten serwis można było znaleźć na Twitterze bardzo dużo wpisów z linkami do zdjęć umieszczonych właśnie na twitpic. W efekcie serwis zaczął się rozwijać bardzo dynamicznie i osiągną liczbę 6,5 miliona zarejestrowanych użytkowników - dzięki czemu trafił do pierwszej setki najpopularniejszych storn według serwisu Alexa.

Popularność przełożyła się również na przychody. Z samych reklam serwis ma przychód roczny w granicach 1,5 - 2 milionów dolarów, przy czym z każdego miliona dolarów 700 tysięcy stanowi zysk firmy. Całość obsługiwana jest przez zaledwie 4 osoby!

Poniżej zamieszczam dość długi wywiad video z autorem serwisu twitpic. Jest to bardzo ciekawa i pouczająca historia trudnych początku i rozwijania swojego startupa. W tej chwili przy pracy w serwisie jego autor zatrudnia również swoich rodziców, wszyscy pracują z domu bo tak jest wygodnie. W przeszłości twitpic przeżywał duże kryzysy, doszło nawet do tego, że serwis przez miesiąc był wyłączony ponieważ jego twórca nie wiedział jak poradzić sobie z problemem wydajności.

Business Tips via Mixergy, home of the ambitious upstart!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupTwittermikroblogi