Apple

Jak założyć konto w iTunes bez karty?

Kamil Świtalski
Jak założyć konto w iTunes bez karty?
18

Ekosystem Apple to zwarta maszyna, z której szponów naprawdę trudno się wyrwać po kilkuletniej przygodzie. A jak ją rozpocząć? Od założenia konta, rzecz jasna!

Zakładanie konta w iTunes

Apple jest przecież tak banalne w obsłudze, to... po co właściwie poradnik o tym, jak założyć tam konto? Usługa dostępna jest w języku polskim, wszystko jest jasne, proste i klarowne. Ot, to przecież tylko wypełnianie zestawu rubryk. Owszem. Problem polega na tym, że standardowy formularz który otrzymujemy przy zakładaniu konta w iTunes wymaga od nas podania numeru karty płatniczej. Bez niego nie mamy szans sfinalizować całego tego procesu. Jak zatem obejść ten wymóg? To tak naprawdę nic trudnego, jednak uwierzcie mi — nie jest to pierwsza rzecz, na którą byście wpadli. Stąd pomysł stworzenia poradnika, abyście już nigdy nie mieli kłopotów z kontem tak przydatnym w ekosystemie Apple!

Jak założyć konto w iTunes bez karty?

Ten poradnik tworzę w oparciu o iTunes. Warto jednak mieć na uwadze, że proces wygląda analogicznie także na urządzeniach z iOS. Wymagać będzie tych samych kroków zarówno w AppStorze na iPhone jak iPadzie!

  1. W aplikacji iTunes otwórz sklep z aplikacjami AppStore;
  2. Z listy dostępnych tam gier i programów wybierz tytuł, który udostępniony jest w usłudze za darmo;
  3. Następnie na karcie produktu skorzystaj z przycisku Pobierz. Na ekranie pojawi się dodatkowe okno z formularzem logowania, a pod nim czeka przycisk Utwórz nowe Apple ID. I to z niego będziemy teraz korzystać.
  4. Po tym jak firma powita nas w swoim sklepie, korzystamy z polecenia Kontynuuj
  5. Kolejny ekran to regulamin korzystania z usługi, który musimy zaakceptować, by przejść dalej
  6. Następny krok to już wpisywanie danych: adresu e-mail, hasła, daty urodzenia, pomocniczego adresu e-mail oraz wybór trzech pytań i podanie odpowiedzi, aby móc w razie problemów odzyskać dostęp do naszego konta. Po ich wypełnieniu korzystamy z przycisku Kontynuuj
  7. I docieramy do sedna problemu. Miejsca, w którym wybieramy metodę płatności. I tutaj poza trzema typami kart, jest jeszcze opcja BRAK. Jeżeli więc nie chcemy podawać swoich danych karty, wypełniamy tylko pola adresu. I kończymy cały proces potwierdzając go przyciskiem Utwórz Apple ID!
  8. Teraz pozostaje nam tylko wyczekiwać maila z linkiem aktywacyjnym i możemy już za pomocą utworzonego konta pobierać darmowe gry, aplikacje, książki czy filmy.

Jeżeli zaś będziecie chcieli podpiąć kartę, wystarczy zajrzeć do ustawień konta. Istnieje też możliwość skorzystania z kart-zdrapek!

Wiele kont, to więcej możliwości

Często pytanie o możliwość założenia konta bez podawania numerów karty płatniczej pojawia się szczególnie w kontekście tworzenia nowych Apple ID na Stany Zjednoczone, Australię czy Nową Zelandię. Po co nam one? Ano część tytułów dostępnych w sklepach najzwyczajniej w świecie nie jest dostępna w Europie. Dlatego też by je pobrać, niezbędne będzie nam kolejne konto. Inne rzeczy pojawiają się tam wcześniej, zdarza się również, że obowiązują tam inne stawki i promocje. Jednak nie zadziałają tam używane przez nas na co dzień karty, dlatego utworzyć konto można wyłącznie w ten sposób — a później najwyżej zasilić je lokalnymi zdrapkami dostępnymi w rozmaitych sklepach internetowych...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleitunesMacbookiOSMac