Startups

Jak startupy mogą zmienić świat na lepsze? Rozwiązujemy konkurs #ZmienimyŚwiat i przypominamy o zgłoszeniach do The Venture

Grzegorz Marczak
Jak startupy mogą zmienić świat na lepsze? Rozwiązujemy konkurs #ZmienimyŚwiat i przypominamy o zgłoszeniach do The Venture
0

Kolejna edycja akcji #ZmienimyŚwiat dobiegła końca. Tym razem wspólnie z funduszem Chivas The Venture pytaliśmy Was o to, jak startupy mogą zmienić świat na lepsze.

Idea cyklu Zmienimy Świat jest bardzo prosta: nasza pasja to innowacje i nowe technologie. Wierzymy, że dzięki nim każdego dnia udaje się zmieniać świat na lepsze. Cyklicznie inspirujemy czytelników Antygrupy, czyli popularnych serwisów o tematyce nowych technologii, biznesu i marketingu - Antyweb, NowyMarketing i MamStartup, do dyskusji nad wybraną dziedziną naszego życia. Szukamy pomysłów na usprawnienia i nowych idei. Nawet tych futurystycznych. Autorów najlepszych nagradzamy.

Tym razem partnerem naszej akcji został fundusz Chivas the Venture, który dysponuje kwotą 1 000 000 USD i został stworzony, aby wspierać niezwykłe start-upy, które prowadząc biznes, przyczyniają się do pozytywnej zmiany społecznej.

Oprócz projektów, które już działają i chciałyby skorzystać ze wsparcia Chivas the Venture, w ramach #ZmienimyŚwiat szukaliśmy również pomysłów, które zainspirowałyby innych do działania. W ramach tego konkursu do wygrania był smartfon LG G5 SE, który wyróżnia się dodatkowym szerokokątnym obiektywem 135 stopni.

W Waszych pomysłach znaleźliśmy wiele ciekawych idei, takich jak: aplikacja mobilna dla mnichów, by mogli łączyć się w mantrze, “uberyzacja” zakupów spożywczych, wirtualni doradcy zawodowi czy systemy strzegące jakości powietrza, których oddychamy w miastach. Z wszystkimi pomysłami możecie zapoznać się na stronie zmienimyswiat.pl.

Nagroda główna wędruje do Jacka Majorowskiego za pomysł Bankomatów żywieniowych.

Co ważne - zakończyliśmy już konkurs #ZmienimyŚwiat, ale przypominamy, że nabór do tegorocznej edycji The Venture nadal trwa! Organizatorzy czekają na Wasze zgłoszenia do 14 grudnia 2016.

Swoje zgłoszenie możecie przesłać, za pomocą tego formularza.

Więcej na temat The Venture możecie dowiedzieć się z naszych rozmów z Mateuszem Kusznierewiczem - medalistą olimpijskim, biznesmenem i przede wszystkim ambasadorem projektu oraz Agnieszką Osytek - uczestniczką zeszłorocznej edycji, która reprezentowała nasz kraj na ogólnoświatowym finale The Venture wraz z projektem Migam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu