Poradniki

Jak sprawdzić swój numer telefonu w różnych sieciach?

Grzegorz Ułan
0

Wbrew pozorom nie jest to taka oczywista kwestia, więc pokazujemy dzisiaj jak sprawdzić swój numer telefony w sytuacji, gdy go zwyczajnie nie pamiętamy, a ktoś nas o niego poprosi lub potrzebujemy go w innych losowych przypadkach.

Na samym początku telefonii komórkowej proste numery telefonów, które łatwo było zapamiętać nam czy bliskim były bardzo popularne. Samemu udało mi się taki upolować 20 lat temu bez dopłaty, jeszcze w sieci IDEA. Dziś już niewiele osób o to dba, no chyba że na firmowych telefonach, umieszczanych na stronach czy wizytówkach do łatwego przyswojenia przez klientów.

Zwykli użytkownicy telefonów już nawet nie starają się zapamiętywać swoich numerów telefonów, wysyłają je metodą kopiuj/wklej w emailach, SMS-ach czy na komunikatorach, ewentualnie dyktują. Jednak aby go tak wysłać lub podyktować, musimy się dokopać do niego w swoim telefonie.

Jak sprawdzić numer telefonu na karcie SIM? Nasz numer możemy sprawdzić w pierwszej kolejności na karcie SIM w opcjach na telefonie ukrytych pod nazwą usługi operatora.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w smartfonie? Android, iOS

Android

Jak sprawdzić swój numer telefonu Android? Na smartfonach z systemem Android na pokładzie, nasz numer automatycznie zapisuje się w ustawieniach telefonu, przynajmniej w teorii. W kilku przypadkach na testowanych smartfonach z Androidem, zdarzyło mi się natrafić na opis unavailable (niedostępny) - jeśli też tak macie, zapraszam do dalszej części wpisu.

W smartfonach, które poprawnie odczytują numer telefonu z karty SIM, znajdziecie go najczęściej wybierając następującą ścieżkę dostępu: Ustawienia - Informacje o telefonie - Numer telefonu.

iOS

Natomiast na smartfonach z iOS numer telefonu zawsze pobierany jest z karty SIM i zapisywany w pamięci telefonu. Znajdziecie go według ścieżki: Ustawienia - Telefon - Mój numer telefonu.

W przypadku, gdy niemożliwe jest sprawdzenie swojego numeru telefonu w pamięci urządzenia, z pomocą przychodzą kody jakie udostępniają operatorzy.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w sieci Play?

Jak sprawdzić swój numer telefonu Play? Jeśli posiadacie numer telefonu w sieci Play, operator ma na ten problem specjalną usługę - Sprawdź swój numer, którą opisuje w ten sposób:

Zdarza Ci się zapomnieć, jaki jest numer Twojego telefonu akurat wtedy, kiedy go potrzebujesz, bo chcesz podać go znajomym lub doładować swoje konto? To już nie jest problem.

Wystarczy na klawiaturze telefonu wybrać kod:*121# i potwierdzić przycikiem połączenia, by na ekranie telefonu wyświetlił się nam nasz numer telefonu. Ten sam kod powinien zadziałać w submarkach Play - Red Bull Mobile i Virgin Mobile.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w Orange?

Jak sprawdzić swój numer telefonu Orange? W sieci Orange możemy sprawdzić swój numer telefonu na dwa sposoby - wysyłając SMS-a o treści NUMER na numer telefonu 80190, ale to znowu konieczność zapamiętania numeru telefonu, łatwiej więc zadzwonić na łatwy do zapamiętania numer *555 i wybrać klawisz 2. Jeśli jesteśmy klientem submartki Orange - Nju Mobile, będzie to numer *630.

To w abonamencie, w przypadku ofert na kartę wystarczy wprowadzić kod na klawiaturze: *660*#.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w T-Mobile?

Jak sprawdzić swój numer telefonu t mobile? Jeśli posiadamy telefon działający w sieci T-Mobile, swój numer telefonu możemy wyświetlić na ekranie wpisując krótki kod *100# i zatwierdzając go słuchawką. Tutaj również klienci submartki T-Mobile - Heyah, mogą skorzystać z tego samego kodu.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w Plusie?

Jak sprawdzić swój numer telefonu Plus? Podobnie w sieci Plus, nasz numer telefonu poznamy po wprowadzeniu kodu *132# i zatwierdzeniu go wykonaniem połączenia. Ten sam kod zadziała nam w submarce Plush.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu