AntywebTV

Jak przejść z Windowsa na Linux? To prostsze niż myślicie

Krzysztof Rojek
Kliknij, aby włączyć dźwięk
103

Linux, wbrew obiegowej opinii, nie gryzie i nawet mało zaawansowany użytkownik spokojnie poradzi sobie z jego obsługą. Jak jednak przeprowadzić zmianę systemu?

Dla wielu osób, które nigdy nie miały do czynienia z innym systemem operacyjnym niż Windows (a więc - dla większości populacji), już sama myśl o tym, że mogą mieć na komputerze inny system operacyjny zapewne wydaje się przerażająca. Ba, mi też zdawało się, że kiedy tylko spróbuję Linuxa, to odbije się od jego poziomu skomplikowania i nieintuicyjności. Tymczasem jednak od prawie dwóch lat korzystam bez problemu z tego systemu operacyjnego i nic nie zapowiada, bym w najbliższym czasie miał z niego zrezygnować.

Przejście na Linuxa jest wbrew pozorom bardzo proste

W nowym filmie na AntywebTV zdecydowałem się pokrótce opisać, w jaki sposób nowi użytkownicy mogą zacząć swoją przygodę z Linuxem. Omawiam tam w jaki sposób wybrać komputer, na którym zainstalujemy system, jaką dystrybucję wybrać na początek, a także - jak zainstalować podstawowe, niezbędne programy. Zachęcam do obejrzenia i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i pomocnymi radami dla tych, dla których spróbowanie nowego systemu operacyjnego może okazać się ciekawym, noworocznym postanowieniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu