Poradniki

Jest tylko jedna rzecz w Apple TV+, którą (dla mnie) usługa wygrywa z Netflixem

Kamil Świtalski
14

Premiera Apple TV+ już za nami. Biblioteka usługi na starcie dla wielu okazała się ogromnym rozczarowaniem, ale miło, że firma od początku pozwala na pobieranie seriali i filmów do pamięci urządzeń i oglądanie ich bez dostępu do sieci. Jak z tego skorzystać?

Usługi streamingowe rozleniwiają nas na wiele sposobów — jednym z nich jest oddanie w nasze ręce nie tylko bogatej bazy filmów i seriali na życzenie w formie abonamentu, ale także możliwość pobierania ich do pamięci wewnętrznej naszych urządzeń. I choć konkurencja Apple TV+ pozwala na takie sztuczki wyłącznie w przypadku smartfonów i tabletów, tutaj gigant z Cupertino poszedł o krok dalej. Treści z Apple TV+ można pobierać zarówno na dyski komputerów, jak i do pamięci urządzeń mobilnych — a później bez problemu oglądać je bez dostępu do sieci. To, z mojej perspektywy użytkownika ekosystemu Apple, ogromna przewaga. I mimo że tamtejsza biblioteka raczkuje i trudno traktować ją serio, szczególnie jeżeli zestawimy ją z tym co w swojej ofercie ma Netflix czy HBO Go, to miło że od wejścia Apple pozwala na takie kroki od początku. I to na każdym typie urządzeń.

Zobacz też: Jak aktywować darmowy rok Apple TV+ dla nowych urządzeń?

Jak pobierać filmy i seriale z Apple TV+ na smartfonie i tablecie

Pobieranie filmów i seriali z Apple TV+ na smartfony i tablety raczej nie powinno nikomu przysporzyć specjalnych problemów — zasada jest równie prosta, jak u konkurencji. Na stronie interesującego nas filmu bądź serialu klikamy w charakterystyczną dla ekosystemu Apple chmurkę ze strzałką, symbolizującą pobieranie.  Wszystkie zapisane w pamięci smartfona bądź tabletu multimedia znajdziemy w sekcji Biblioteka, w dziale Pobrane.

Zobacz też: Jestem zachwycony i rozczarowany Apple TV+. Te 25 zł można wydać lepiej

Jak pobierać filmy i seriale z Apple TV+ na komputerze

Użytkownicy komputerów Mac w systemie macOS Catalina doczekali się nowej aplikacji: Apple TV. I to właśnie za jej pośrednictwem można pobierać filmy i seriale z Apple TV+ do pamięci urządzeń. Zasada jest... analogiczna do powyższej — zmienia się wyłącznie format aplikacji. Po uruchomieniu programu, przy aktywnej subskrypcji VOD Apple, przechodzimy do interesującego nas serialu. Dajmy na to: The Morning Show. Po wyborze serialu przechodzimy do interesującego nas odcinka (u mnie: trzeci, zatytułowany Chaos to nowa kokaina) — i pod przyciskiem "Odtwórz odcinek" znalazł się przycisk z charakterystyczną chmurką: Pobierz. Przy włączonych wszystkich opcjach — odcinki seriali potrafią ważyć nawet po 4 GB. Warto zajrzeć w preferencje -> Odtwarzanie, gdzie można wybrać jakość, a także wyłączyć HDR i wielokanałowy dźwięk.

Wszystkie pobrane z Apple TV+ filmy i seriale znajdziecie w sekcji biblioteka, w odpowiedniej kategorii.

Zobacz też: Apple TV+ to więcej niż nowe VOD. Wszystko, co musicie o nim wiedzieć

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu