Fortnite Android
15

Jak pobrać i zainstalować Fortnite na Androida?

Fortnite w wersji na Androida to w tej chwili jedna z najbardziej wyczekiwanych gier. Pierwsi jednak będą bawić się posiadacze Samsungów Galaxy Note 9, jednak nic nie stoi na przeszkodzie byście już dziś pobrali i zainstalowali grę na swoich urządzeniach, które Notem 9 nie są. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Epic postanowił powtórzyć system zaproszeń, którym rozpoczynał zabawę w Fortnite w wersji na platformie iOS. Oznacza to, że zanim zagracie, będziecie musieli zaopatrzyć się w odpowiednie zaproszenie i odstać swoje w kolejce. I zgodnie z tym, co mówiono wcześniej, Fortnite nie będzie dostępny w sklepie Google Play.

Wymagania sprzętowe Fortnite na Androida i lista kompatybilnych urządzeń

Najpierw warto sprawdzić, czy Wasze urządzenie jest wspierane. Fortnite jest grą dość wymagającą, na pewno lista kompatybilnych sprzętów będzie sukcesywnie powiększana, jednak na chwilę obecną należy posiadać któreś z poniższych urządzeń:

Samsung Galaxy: S7 / S7 Edge , S8 / S8+, S9 / S9+, Note 8, Note 9, Tab S3, Tab S4
Google: Pixel / Pixel XL, Pixel 2 / Pixel 2 XL
Asus: ROG Phone, Zenfone 4 Pro, 5Z, V
Essential: PH-1
Huawei: Honor 10, Honor Play, Mate 10 / Pro, Mate RS, Nova 3, P20 / Pro, V10
LG: G5, G6, G7 ThinQ, V20, V30 / V30+
Nokia: 8
OnePlus: 5 / 5T, 6
Razer: Phone
Xiaomi: Blackshark, Mi 5 / 5S / 5S Plus, 6 / 6 Plus, Mi 8 / 8 Explorer / 8SE, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi Note 2
ZTE: Axon 7 / 7s, Axon M, Nubia / Z17 / Z17s, Nubia Z11

Epic pracuje jeszcze nad optymalizowaną wersją dla:

HTC: 10, U Ultra, U11 / U11+, U12+
Lenovo: Moto Z / Z Droid, Moto Z2 Force
Sony: Xperia: XZ/ XZs, XZ1, XZ2

Na chwilę obecną jednak gra nie będzie na nich działać.

Firma podaje jednak dodatkowo klasyczne wymagania sprzętowe pocieszając, że jeśli Wasz sprzęt je spełnia, powinniście móc pograć w Fortnite. Android 5.0 i wyżej, 3GB i więcej pamięci RAM, wspierane GPU – Adreno 530 i wyżej, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 i wyżej).

Jak pobrać i zainstalować Fortnite na Androida?

Aby rozpocząć w ogóle swoją przygodę z Fortnite na Androida, trzeba obecnie zapisać się do bety. Należy to zrobić wchodząc na oficjalną stroną Epic Games, a następnie wpisać swój adres email.

Po chwili otrzymałem na wskazanego maila zaproszenie do pobrania instalatora Fortnite na Androida. Jeśli używacie konta Gmail, szukajcie listu od Epic w zakładce powiadomienia. Klikając na link z maila zostałem przeniesiony na stronę epicgames.com, gdzie na dużym żółtym prostokącie kliknąłem „pobierz”.

Fortnite Android pobieranie i instalacja

Otrzymałem informację o tym, że instalator będący plikiem z rozszerzeniem .apk może wyrządzić skody na urządzeniu, musiałem więc ustawić odpowiednie zezwolenie w mobilnym Chrome. Tak, dobrze widzicie – najpierw pobierze się instalator Fortnite, a dopiero później właściwa gra.

Oczywiście instalator będzie również potrzebował zezwolenia na swoje działania.

Fortnite Android pobranie i instalacja

Po wyrażeniu zgody instalator pobierze 1,88 GB danych, czyli właściwą grę. Jeśli w którymś momencie utracicie połączenie z siecią, po jego odzyskaniu pobieranie będzie kontynuowane, więc nie rzucajcie telefonem o ścianę.Fortnite pobieranieNastępna w kolejce będzie optymalizacja programu, a następnie ekran powitalny, na którym wybierzecie jedną z dwóch opcji – w zależności od tego, czy mieliście już z grą styczność, czy nie. Jest to o tyle istotne, że Fortnite to gra pozwalająca kontynuować swój progres na innych platformach. Jeśli więc gracie na PC, Xboksie,PS4, iOS lub Nintendo Switch (choć tu warto pamiętać, że nie pogracie na tym samym koncie na PS4 i Switchu), Wasze postępy będą dostępne również na Androidzie, podobnie jak kupione przedmioty i przepustka sezonowa.


Fortnite wersja na Androida

Czy da się już grać w Fortnite na Androida?

Niestety nie od razu. Jak czytamy w samym mailu, który przychodzi po rejestracji, to póki co pre-install, czyli przedpremierowa możliwość zainstalowania u siebie kodu gry. Z poziomu smartfona należy się dodatkowo „zapisać na listę oczekujących” – tu Epic mówi o kilku dniach oczekiwania. Informacja o tym, że Fortnite będzie już grywalny dla zarejestrowanego do bety konta ma przyjść drogą mailową.

fortnite wersja beta na androida

Oczywiście zaktualizujemy ten tekst po tym, jak Fortnite na Androida będzie już dostępny dla wszystkich, choć tryb pobrania i instalacji zostanie najprawdopodobniej taki sam, trzeba będzie wykonać te same kroki i wyrazić te same zgody.

Na chwilę obecną to jednak jedyny oficjalny sposób na to, by zagrać w Fortnite na Androida na sprzęcie innym niż Samsung Galaxy Note 9.