Poradnik

Jak nagrywać ekran iPhone'a: poradnik praktyczny

Kamil Świtalski
1

Nagrywanie ekranu w iPhone jeszcze nigdy nie było łatwiejsze. Od wersji 11 system iOS pozwala zrobić to wyjątkowo łatwo i bezproblemowo!

Nagrywanie ekranu (tzw. screencast) staje się coraz popularniejsze nie tylko przy przygotowywaniu materiałów dydaktycznych, ale też... na co dzień. Ludzie wysyłają sobie chętnie takie materiały na komunikatorach i serwują w formie Relacji w mediach społecznościowych. Ale jak nagrać ekran iPhone'a? To nic trudnego — od iOS 11 to właściwie żaden kłopot!

Jak nagrać ekran iPhone? — praktyczny poradnik

Aby nagrać ekran iPhone'a, korzystamy z funkcji "Nagranie z ekranu", do której skrót domyślnie znajduje się w Centrum Sterowania. Jak wiadomo — to możemy dowolnie modyfikować (Ustawienia -> Centrum Sterowania -> Dostosuj narzędzia), dlatego nie mogę doprecyzować gdzie szukać stosownej funkcji. Jedno jest jednak pewne: skrót do niej znajduje się pod charakterystycznym okręgiem z białym wypełnieniem w środku. I po wyborze funkcji z poziomu Centrum Sterowania, rozpocznie się odliczanie od trzech. Gdy licznik wybije zero, urządzenie zacznie nagrywać ekran waszego urządzenia. By zakończyć nagrywanie ekranu w iPhone wybieramy lewy górny róg (zegarek, którego tło powinno zostać zmienione na czerwone) — pojawi się wówczas komunikat z pytaniem, czy chcemy przerwać nagrywanie.

Po zakończeniu nagrywania ekranu, cały materiał znajdziemy w aplikacji Zdjęcia (w dziale "Ostatnie" lub "Wideo").

Nagrywanie ekranu smartfona jeszcze nigdy nie było łatwiejsze

Jak widać — cały ten proces nie ma w sobie żadnych specjalnie skomplikowanych elementów i ogranicza się do... wyboru odpowiedniej opcji. Naturalnie stworzony w ten sposób film możemy później z poziomu zarówno systemu, jak i specjalnych narzędzi do edycji wideo, dowolnie edytować i dostosowywać do własnych potrzeb: kadrować, rozjaśniać, dodawać kontrastu itd. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: