Felietony

iSung Galaxy 5 - smartfon wyprodukowany wspólnie przez Apple i Samsunga, który nigdy nie powstanie

Michał Szabłowski
iSung Galaxy 5 - smartfon wyprodukowany wspólnie przez Apple i Samsunga, który nigdy nie powstanie
18

Firmy Apple i Samsung nie specjalnie przepadają za sobą. Jedni drugim próbują wmówić kradzież patentów dotyczących niemal każdej możliwej cechy smartfona, ciągają się po sądach i są zmuszani do zdejmowania z półek swoich produktów. Wszyscy wiemy, co oferują ich klientom topowe gadżety: iPhone 4S i G...

Firmy Apple i Samsung nie specjalnie przepadają za sobą. Jedni drugim próbują wmówić kradzież patentów dotyczących niemal każdej możliwej cechy smartfona, ciągają się po sądach i są zmuszani do zdejmowania z półek swoich produktów. Wszyscy wiemy, co oferują ich klientom topowe gadżety: iPhone 4S i Galaxy S III, lecz czy jesteście w stanie sobie wyobrazić, jak prezentowałoby się ich wspólne dziecko? Bardzo możliwe, że byłby nim widoczny na załączonym filmie iSung.

Autorem tego krótkiego nagrania jest serwis TechRadar, który postanowił przybliżyć nie tylko swoim czytelnikom własną wizję smartfona będącego zgrabnym połączeniem wymienionych wcześniej przeze mnie smartfonów. iSung Galaxy 5, bo tak nazywa się to nietypowe cacko, posiada najlepsze cechy obu urządzeń: obecnego od niedawna na rynku Samsung Galaxy S III i mogącego mieć premierę na jesieni tego roku iPhone'a 5 firmy Apple. Sami zobaczcie:

Ciało nie mającego prawa nigdy powstać iSunga w większości składa się z części zaprojektowanych przez ekipę z Cupertino. Posiada on dodatkowo większy, mający się pojawić w "nowym iPhonie" ekran, obudowę ze szkła oraz klasyczny przycisk początek. Nowością jest miejsce na kartę pamięci, której istnienie w prawdziwym iPhonie z całą pewnością ucieszyłoby niejednego przyszłego kupca smartfona z logo nadgryzionego jabłka. Tyle z części sprzętowej. TechRadar postanowił zaszaleć też z oprogramowaniem.

iSung Galaxy 5 to również tryb Multi-play, znana z Androida Jelly Bean technologia oparta na NFC o nazwie iBeam, oraz jeden z dodatków do aplikacji aparatu w SGS3 - maszynowe robienie zdjęć. Trochę mało, nie sądzicie?

Pomóżmy chłopakom z TechRadara i zaproponujmy więcej funkcji, które z chęcią zobaczylibyście w iSungu. Co w pierwszej kolejności przychodzi Wam do głowy?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneSamsungGalaxy S