Ciekawe strony

Istockphoto sprzedaje nie tylko zdjęcia !

Grzegorz Marczak
Istockphoto sprzedaje nie tylko zdjęcia !
1

Zawsze zazdrościłem ludziom z istockphoto pomysłu na biznes – genialny w swojej prostocie i dający każdemu nieco satysfakcji. Krótkie objaśnienie dla wszystkich którzy nie znają tej strony. Jest to miejsce gdzie każdy fotograf (amator lub zawodowiec) może sprzedawać swoje zdjęcia. Jest kilka kategor...

Zawsze zazdrościłem ludziom z istockphoto pomysłu na biznes – genialny w swojej prostocie i dający każdemu nieco satysfakcji. Krótkie objaśnienie dla wszystkich którzy nie znają tej strony. Jest to miejsce gdzie każdy fotograf (amator lub zawodowiec) może sprzedawać swoje zdjęcia. Jest kilka kategorii cenowych które głównie zależą od wielkości zdjęcia (ilości pixeli). Jest również kilka modeli sprzedaży (licencji) itp.

Serwis radzi sobie wyśmienicie jest z jednej strony sposobem na zarobienie pieniędzy przez foto amatorów a z drugie strony źródłem bardzo ciekawych i tanich fotografii które mogą być używane w artykułach prasowych, nas stronach www itp. Serwis jest wyposażony w bardzo dużo ciekawych dodatków oraz funkcjonalności.

Niedawno istockphoto uruchomił możliwość sprzedawania własnych filmów video. Każdy może nakręcić jakiś jego zdaniem ciekawy film i zobaczyć czy ktoś inny będzie chętny za niego zapłacić.

Moim zdaniem bardzo ciekawy pomysł – szczególnie np.dla agencji które produkują filmu reklamowe publikowane w Internecie lub dla serwisów np. społecznościowych które chcą swoje informacje wzbogacić o legalnie zakupiony film związany tematycznie z danym artykułem.

Myślę, że warto śledzić rozwój tej inicjatywy bo jeśli się przyjmie zostanie natychmiast powielona przez inne serwisy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu