15

iPhone XR 2 z większym akumulatorem i procesorem A13 na pokładzie

apple
Nowy iPhone Xr2 ma trafić na rynek jeszcze tej jesieni. I jak wynika z ostatnich raportów - sprzęt miałby doczekać się większego akumulatora oraz procesora A13.

iPhone Xr okazał się sporym sukcesem. Najtańszy z iPhone’ów wypuszczonych na rynek w 2018 nie jest idealny, to prawda, ale… to kawał porządnego sprzętu, który udowadnia że nie liczy się to ile telefon ma pamięci, a jak skutecznie będzie ją wykorzystywał. I w tym roku również spodziewamy się tańszego wariantu słuchawki od Apple. Owszem, iPhone XS i XS Max doczekają się dzielnego następcy, ale XR miałby nie pozostać w tyle. Z dotychczasowych przecieków wynika, że sprzęt miałby doczekać się nowych kolorów — i to takich, które wyglądają naprawdę fantastycznie. Niestety, nieco gorzej wygląda sprawa z tyłem urządzenia, który — delikatnie mówiąc — nie powala. No chyba, że swoją brzydotą. Ale na pocieszenie — nowy iPhone Xr2 miałby doczekać się nieco większej baterii!

Grafika: CNET

Zobacz: iPhone Xr2: piękne kolory pozwolą ukryć szpetność tyłu urządzenia?

Większa bateria w iPhone Xr2: mam nadzieję, że na tym innowacje się nie skończą

Jako że do premiery iPhone’ów coraz bliżej, plotek na temat urządzeń także będzie regularnie przybywać. I jak wynika z informacji podanych przez The Elec, iPhone Xr2 miałby doczekać się akumulatora o pojemności 3110 mAh. Byłby on większy raptem o… około pięć procent od zeszłorocznego modelu (tam znalazła się bateria o pojemności 2942 mAh), ale wciąż — lepszy rydz, niż nic. Tym bardziej, że jak co roku — użytkownicy liczą także na lepsze zarządzanie energią. Warto też wziąć pod uwagę, że obecne plotki już teraz donoszą o tym że w iPhone Xr2 miałby znaleźć się układ A13 7nm od Apple.

Zobacz też: Tego nikt się nie spodziewa po Apple. iPhone XR 2019 będzie zaskoczeniem

Amperex Technology Limited miałby już rozpocząć produkcję wspomnianych baterii dla następcy iPhone’a Xr. Jako ciekawostkę można mieć na uwadze, że to ta sama firma, która odpowiedzialna jest za… tę dobrą partię akumulatorów, które trafiły do (nie)sławnego Samsunga Galaxy Note 7. Mam na myśli niewybuchającą i… działającą jak należy.

Tańszy iPhone prawdopodobnie wciąż nie będzie tani

Patrząc na dotychczasowe zapowiedzi — i ostatnie kroki Apple, jestem przekonany, że iPhone Xr2 będzie kosztował małą fortunę. Zresztą ceny obecnego modelu z najmniejszą pamięcią wbudowaną rozpoczynają się od 3729 złotych — a nie chcę być złym prorokiem, ale… prawdopodobnie nowe modele podniosą poprzeczkę cenową jeszcze wyżej. Dlatego też czytając o kolejnych plotkach na temat iPhone Xr 2 jestem zauroczony — i przekonany, że to będzie kawał fantastycznego sprzętu. Z drugiej jednak zdając sobie sprawę ile przyjdzie za niego zapłacić, prawdopodobnie sam wybrałbym używane flagowce z zeszłego roku. Istnieje szansa upolować je nieco taniej, a jednak co OLED, to OLED, prawda? No i jednak blisko 4000 złotych za najtańsze z nowych urządzeń to… naprawdę dużo.