Apple

Uważasz, że iPhone X jest drogi? No, to nie widziałeś jeszcze tego...

Jakub Szczęsny
Uważasz, że iPhone X jest drogi? No, to nie widziałeś jeszcze tego...
110

Szaleństwo z cenami iPhone'a X możemy zacząć. Jako, że pierwsze egzemplarze wyprzedały się w iście ekspresowym tempie, zapotrzebowanie na to urządzenie jest przeogromne. Wiadomo, że Apple wypuściło na rynek znacznie mniej urządzeń, niż powinno, gdyby chciało zaspokoić potrzeby wszystkich zainteresowanych. Spowodowało to, że ceny telefonów iPhone X w innych kanałach... cóż. Są horrendalne.

Zacznijmy od cen iPhone'a X zgłaszanych przez Apple na oficjalnej stronie internetowej. Wersja 64 GB kosztuje 4979 złotych - całkiem sporo. Jeżeli macie ochotę na znacznie bardziej pojemnego smartfona, wersja 256 GB kosztuje już 5729 złotych. Jako, że pierwsze partie sprzedażowe były niedostępne już po... minucie od otworzenia preorderów, obecnie system sprzedażowy w witrynie Apple oznajmia zainteresowanym, że urządzenia będą gotowe do wysyłki w ciągu 5-6 tygodni. Czyli - klienci, którzy zechcą teraz zamówić swojego iPhone'a X, otrzymają go dopiero w grudniu.

Ci, którym udało się kupić iPhone'a X w trakcie preorderów pierwszej dostępnej partii chcą zrobić na tym dosłownie złoty interes

Oczywiście istnieją klienci, którzy bardzo, ale to bardzo nie lubią czekać. I przy okazji, są w stanie wydać każde pieniądze na to, żeby otrzymać swój wymarzony telefon nieco wcześniej. Skoro jest popyt, to i jest podaż. Ale trzeba wiedzieć o tym, że taki iPhone X będzie znacznie droższy, niż w przypadku oficjalnego sklepu Apple. Przebitka związana z tym faktem jest... naprawdę spora. Sami zobaczcie.

iPhone X - chcesz dostać go wcześniej, musisz zapłacić naprawdę ciężkie pieniądze

Na Allegro można znaleźć już całkiem sporo ofert dotyczących iPhone'a X - ceny natomiast nijak mają się do tego, co zgłasza strona Apple. Sprzedawcy deklarują, że gwarantowany termin dostawy to najczęściej 3 listopada lub nieznacznie później. Ci konsumenci, którym spieszy się do otrzymania najnowszego telefonu iPhone X niestety będą musieli zapłacić znacznie więcej. Co ciekawe, na stronach Allegro.pl można znaleźć informacje, wedle których ktoś już zdecydował się na kupno tego telefonu w taki sposób.

Za 6799 zł możecie otrzymać iPhone'a X 256 GB bez konieczności czekania kilku tygodni, aż Apple uzupełni swoje zapasy. To o ponad 1000 złotych więcej, niż w przypadku oficjalnego sklepu producenta - jednak tam trzeba będzie nieco poczekać. W przypadku wersji 64 GB różnica wynosi około 800 złotych (na Allegro - 5799 zł) - właśnie tyle przepłacicie, jeżeli zdecydujecie się zakupić urządzenie z gwarantowanym terminem dostawy na początku listopada.

Ale to jeszcze nie wszystko. Za granicą szaleństwo z telefonem iPhone X też trwa w najlepsze

W serwisie Ebay można znaleźć horrendalnie drogie oferty, które kończą się nawet na... 6 tysiącach dolarów za urządzenie, które można otrzymać już "od ręki". Co to wszystko oznacza? Że iPhone X - mimo pewnych narzekań ekspertów i potencjalnie niższego niż zwykle zainteresowania w dalszym ciągu jest niezwykle pożądanym sprzętem. Jako, że konsumenci rzeczywiście są w stanie tyle zapłacić za możliwość otrzymania swojego upragnionego telefonu wcześniej, sprzedawcy decydują się "spieniężyć" niecierpliwość klientów Apple. Biznes to biznes. Osobiście nie zdecydowałbym się przepłacić 1000 złotych za telefon tylko po to, by otrzymać go zaledwie miesiąc wcześniej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile