Apple

Dwie wersje iPhona SE 2 i cztery iPhony 12. Będzie się działo!

Albert Lewandowski
Dwie wersje iPhona SE 2 i cztery iPhony 12. Będzie się działo!
17

Apple przygotowuje naprawdę sporo smartfonów na najbliższe dwa lata. Muszę przyznać, że wygląda na to, że wsłuchali się w głosy swoich użytkowników.

Co to iPhone SE 2 Plus?

Najpierw wypada zacząć od iPhona SE 2 Plus, który ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2021 roku. Trzeba jednak przyznać, że będzie to większy model w porównaniu do poprzednika i ma zaoferować ekran o przekątnej aż 5,5 lub 6,1 cala, ale w końcu doczekamy się bezramkowej konstrukcji. Oczywiście będzie to wiązać się z brakiem Face ID. W zamian producent doda skaner linii papilarnych Touch ID w przycisku zasilania i moim zdaniem brzmi to naprawdę rozsądnie.

Zanim jednak pojawi się bezramkowy iPhone, Apple zaprezentuje jeszcze iPhone SE 2. Ten z kolei ma zostać pokazany pod koniec marca 2020. Apple iPhone SE 2 ma korzystać z obudowy iPhone 8. Oznacza to, że otrzymamy szklano-aluminiową konstrukcję odporną na wodę i naprawdę wygodną do trzymania jedną dłonią. Jednocześnie to oznacza, że sprzęt będzie korzystał z 4,7-calowego ekranu Retina, który to zostanie wykonany w technologii IPS TFT LCD i zaoferuje rozdzielczość 1334 x 750 pikseli. Muszę przyznać, że to śmieszne parametry, ale z drugiej strony klienci poszukujący kompaktowych telefonów nie będą mieć znaczącego wyboru. Na pewno sama jakość wyświetlanych kolorów będzie stać na wysokim poziomie, podobnie jak czytelność w pełnym słońcu czy czułość na dotyk.

Przeczytaj również: Wszystko o iPhone SE 2.

Od strony technicznej możemy liczyć na najnowszy procesor Apple A13 z tegorocznych flagowców. Do tego miałyby pojawić się 3 GB RAM, co moim zdaniem przełoży się na więcej niż satysfakcjonującą płynność i stabilność pracy. Do wyboru mają być dwie wersje z różną ilością pamięci wbudowanej: 64 lub 128 GB. Całością zarządzać będzie oczywiście iOS 13. Teraz dodatkowo dowiedzieliśmy się, że może zadebiutować w nim nowy skaner linii papilarnych i nawet większy ekran niż w iPhonie 8.

Apple iPhone 12 razy cztery

Oczywiście główną rolę w całym przedstawieniu odgrywać będą iPhony 12. Według ostatnich informacji Apple przygotuje łącznie cztery warianty, z których dwa mają być tańsze, tj. najpewniej cenowo będą na poziomie iPhona 11, i dwa droższe. Tylko jeden z nich miałby mieć ekran o przekątnej 5,4 cala, dwa o przekątnej 6,1 cala i jeden z wyświetlaczem 6,7 cala. Cieszy na pewno fakt, że tym razem każdy z nich ma otrzymać panel wykonany w technologii OLED.

Na pewno sporo osób ucieszy się, że nowe iPhony 12 będą stylistycznie nawiązywać do iPhona 4, który moim zdaniem należy do grupy najładniejszych smartfonów w historii. Warto dodać, że dwa tańsze modele zostaną wyposażone w podwójny moduł aparatu, podczas gdy droższe w potrójny, w którego skład wchodzić będzie sensor ToF do wykrywania głębi ostrości.

Muszę przyznać, że Apple naprawdę ma interesujący pomysł na ofertę swoich smartfonów. Wśród dobrych wieści jest również informacja o braku Lightning w iPhonie 13 i najpewniej przejście na USB typu C. Nareszcie.

źródło: WCCFTech (1), (2)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu