Apple

Te informacje zasmucą część użytkowników iPhone'ów. Oby się nie sprawdziły

Kamil Świtalski
Te informacje zasmucą część użytkowników iPhone'ów. Oby się nie sprawdziły
1

Niepokojące plotki na temat większego wariantu "zwykłego" iPhone'a trafiły do sieci. Tym razem chodzi o... baterię.

Od premiery iPhone'a dzieli nas jeszcze kilka długich miesięcy. Już teraz jednak przybywa plotek związanych z nową generacją flagowych smartfonów Apple. I jeden z najświeższych przecieków nie napawa specjalnym optymizmem. Chodzi o wielkość baterii w modelach iPhone 16 Plus.

iPhone 16 Plus z... mniejszą baterią?

Jak wynika z najnowszych informacji podanych przez znanego i cenionego w środowisku leaksterów Majin Bu, "zwykły" iPhone w większym wariancie, czyli iPhone 16 Plus, w tym roku ma doczekać się mniejszej baterii. Tegoroczny model, iPhone 15 Plus, oferuje akumulator o pojemności 4407 mAh. 16 Plus miałby zaoferować... 4006 mAh. Nie da się ukryć, że to spora różnica — i nawet jeżeli smartfon doczeka się nowego, oszczędniejszego w kwestiach zużycia energii, układu, to wciąż nie będzie zmiana ku lepszemu. Wręcz przeciwnie.

Całe szczęście: inne iPhone'y dostaną większe akumulatory

Na szczęście na iPhone 16 Plus i jego baterii kończą się złe informacje. Bowiem w przypadku pozostałych smartfonów z linii iPhone 16, użytkownicy mają otrzymać większe akumulatory. I tak oto:

  • iPhone 16 ma otrzymać akumulator o pojemności 3561 mAh (iPhone 15 oferuje 3367 mAh);
  • iPhone 16 Pro Max ma otrzymać akumulator o pojemności 4676 mAh (iPhone 15 Pro Max oferuje 4441 mAh).

Co więcej — ten ostatni ma otrzymać nowy kształt baterii. Apple w tym roku miałoby porzucić charakterystyczny akumulator w kształcie litery L.

Ile w tym prawdy? Cóż, to tylko plotki

Na tę chwilę warto brać to wszystko z dystansem. Od premiery iPhone 16 dzieli nas jeszcze wiele miesięcy — i jeszcze sporo może się w tym czasie zmienić. Nie wspominając nawet o tym, że samych plotek na temat nowych smartfonów Apple będzie jeszcze multum.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu