Apple

iPhone 15 z najcieńszą ramką w historii? Apple ma iść na rekord

Kacper Cembrowski
iPhone 15 z najcieńszą ramką w historii? Apple ma iść na rekord
4

Najnowsze doniesienia dotyczące tegorocznych iPhone'ów mogą zachwycać. Seria z „15” w nazwie ma mieć najcieńsze ramki w historii smartfonów.

iPhone 15 zaskoczy swoim wyświetlaczem? Nowe plotki na to wskazują

Jak donosi IceUniverse, iPhone 15 Pro Max (lub Ultra — insiderzy w kwestii nazewnictwa tegorocznej serii flagowców z nadgryzionym jabłkiem w logo nie są jeszcze zdecydowani) ma pobić rekord najcieńszych ramek w historii smartfonów. W tej chwili rekord należy do Xiaomi 13 — najnowszy smartfon chińskiej firmy ma ramki o grubości 0,07 cala, czyli 1,81 milimetra. Jeśli przecieki okażą się prawdziwe, wynik ten wkrótce zostanie pobity.

iPhone 15 Pro Max mają mieć ramki o grubości 0,06 cala, czyli 1,55 milimetra. Taki wynik ma umożliwić wyświetlacz M13, produkowany przez Samsunga. Dla porównania, ramki Samsunga Galaxy S22 i S23 mają 1,95 milimetra, a iPhone'a 14 Pro i Pro Max — 2,17 milimetra. Poza doskonałym wynikiem w kwestii proporcji ekranu na froncie smartfona ma się to przełożyć na większą maksymalną jasność oraz dłuższy czas działania na jednym ładowaniu.

iPhone'y zapożyczą motyw z Apple Watchy?

Osiągnięcie tak cienkich ramek ma być również zasługą nowej bryły smartfona, która pozwala na większe zagięcie ekranu — podobna taktyka została zastosowana przy wprowadzeniu iPhone'a X w 2017 roku. iPhone 15 Pro Max ma mieć ramki bliźniaczo podobne do tych, które możemy teraz oglądać w zegarkach Apple Watch, które faktycznie są zagięte i dzięki temu są niemal niewidoczne.

Inni insiderzy, w tym ShrimpApplePro, sugerowali, że cienkie ramki będą dotyczyły wszystkich modeli z dopiskiem „Pro” w nazwie. IceUniverse jednak zwraca uwagę wyłącznie na większą wersję, co sugeruje, że zwykły Pro może mieć nieco grubsze ramki — ale jak będzie faktycznie, dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Wszyscy informatorzy są jednak zgodni w jednej kwestii — iPhone 15 ma zaskoczyć swoim wyglądem, a bryła tego smartfona ma być „prześliczna”. Za wygląd trzeba będzie jednak zapłacić; tegoroczne flagowce mają być jeszcze droższe niż „czternastki”.

Źródło: IceUniverse (Twitter)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news