Apple

iOS 8.3 sprawdzimy wszyscy. Można już zapisać się do publicznej bety

PW
Paweł Winiarski
10

Apple planowało pokazać światu iOS 8.3 w formie publicznej bety, więc nie jest to jakieś duże zaskoczenie. Ale jeśli chcecie potestować system przed jego oficjalną premierą, możecie to zrobić. Wszyscy. Jeśli oczywiście posiadacie sprzęt od Apple. Beta 3 dopiero co trafiła w ręce developerów. Prak...

Apple planowało pokazać światu iOS 8.3 w formie publicznej bety, więc nie jest to jakieś duże zaskoczenie. Ale jeśli chcecie potestować system przed jego oficjalną premierą, możecie to zrobić. Wszyscy. Jeśli oczywiście posiadacie sprzęt od Apple.

Beta 3 dopiero co trafiła w ręce developerów. Praktyka koncernu z Cupertino zawsze wyglądała podobnie. Zarejestrowanie się jako dev kosztowało 99 dolarów (rocznie), dawało natomiast możliwość testowania nowych systemów operacyjnych.. Przy okazji iOS 8.3 taki warunek nie musi być spełniony. Beta jest publiczna, oznacza to, że każdy może się zapisać.

I choć nigdy nie jest pewne, czy wszystkie funkcjonalności z wersji testowych trafią do finalnego produktu, to wiemy co znajdziecie w becie. Nowe emotikony (nigdy nie byłem przekonany do używania tej formy komunikacji, nawet w jako dodatku), zintegrowaną z systemem aplikację do Apple Wattcha, nową appkę do zdjęć i możliwość filtrowania niechcianych wiadomości.

Na ogół użytkownicy cieszą się z możliwości sprawdzenia czegoś, co dotychczas było zarezerwowane dla wąskiego grona odbiorców. Warto jednak pamiętać, że tego typu decyzje są często przemyślane - i podobnie jest w przypadku zbliżającego się iOS 8.3. Możliwość sprawdzenia nadchodzącej wersji systemu od Apple nie wynika z dobrej woli koncernu z Cupertino, ale chęci wyeliminowania jak największej ilości błędów jak najmniejszym kosztem. Większa grupa testujących - większe szanse na wypuszczenie lepszego systemu.

Jeśli więc Wam to nie przeszkadza i chcecie pomóc w testowaniu najnowszego systemu, do beta możecie zapisać się w tym miejscu.

Do publicznej bety trafi iOS 8.3 beta 3 (build 12F5047f). Zadziała ona na następujących urządzeniach:

  • iPhone 4s lub nowszy;
  • iPad 2 lub nowszy;
  • iPod Touch 5. generacji.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiOSbeta