Apple

Jakim cudem iOS jest pełen takich błędów? Oto co naprawia ostatnia aktualizacja

Konrad Kozłowski
Jakim cudem iOS jest pełen takich błędów? Oto co naprawia ostatnia aktualizacja
37

To naprawdę zaskakujące, że Apple nadal nie potrafi doprowadzić iOS-a do porządku. Najnowsza aktualizacja to kolejna paczka poprawek i udoskonaleń...

Nie udał się ten iOS Apple'owi. Firma po raz kolejny wydaje paczkę poprawek i "udoskonaleń" w ramach niedużej aktualizacji dla iOS 13. Szczerze mówiąc już dawno straciłem rachubę, jak wiele tych mniejszych uaktualnień Apple było zmuszone przygotować, bo część z nich instalowała się automatycznie nocą, ale nie wygląda to, krótko mówiąc, najlepiej. Nie wiadomo też czy to koniec łatania iOS-a i iPadOS.

Jakie błędy naprawia iOS 13.2.3?

Tym razem, w iOS 13.2.3, Apple skupiło się na dość drobnych problemach, ale dla wielu użytkowników mogły to być naprawdę frustrujące komplikacje. Wśród nich znalazły się problemy z wyszukiwarką systemową, która mogła nie uwzględniać wyników wyszukiwania z takich aplikacji jak Notatki, Mail i Pliki. Brzmi to dość kuriozalnie, trzeba przyznać, ale jakimś sposobem Apple udało się tę funkcje przyblokować i dopiero po instalacji aktualizacji można liczyć na ich ponowne działanie. Poza tym, do tej pory użytkownicy mogli doświadczyć problemu z wyświetlaniem linków, zdjęć i innych multimediów w widoku szczegółów danej konwersacji w aplikacji Wiadomości. Ci, którzy polegają na systemowej aplikacji od Maila również mogli paść ofiarą niedopracowania iOS-a, ponieważ odnotowano kłopoty z pobieraniem wiadomości przez aplikację oraz załączaniem poprzednich maili podczas wysyłania wiadomości z kont Exchange.

Ja spotkałem się z drugim z wymienionych problemów, ale zdarzało się, że restart aplikacji przynosił oczekiwane skutki i multimedia wracały. Nie mniej, tego rodzaju sytuacje nie są raczej czymś, do czego powinniśmy przywyknąć, choć Apple w przypadku iOS zmagało się z podobnymi kłopotami. Później, w iOS 12 sytuacja wyglądała znacznie, znacznie lepiej, bo Apple postawiło na wydajność, stabilność i niezawodność systemu. Tym razem chyba w zbut dużym stopniu skupiono się na nowościach, zapominając o dopilnowaniu wielu podstawowych spraw.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu