Apple

Jakim cudem iOS jest pełen takich błędów? Oto co naprawia ostatnia aktualizacja

KK
Konrad Kozłowski
37

To naprawdę zaskakujące, że Apple nadal nie potrafi doprowadzić iOS-a do porządku. Najnowsza aktualizacja to kolejna paczka poprawek i udoskonaleń...

Nie udał się ten iOS Apple'owi. Firma po raz kolejny wydaje paczkę poprawek i "udoskonaleń" w ramach niedużej aktualizacji dla iOS 13. Szczerze mówiąc już dawno straciłem rachubę, jak wiele tych mniejszych uaktualnień Apple było zmuszone przygotować, bo część z nich instalowała się automatycznie nocą, ale nie wygląda to, krótko mówiąc, najlepiej. Nie wiadomo też czy to koniec łatania iOS-a i iPadOS.

Jakie błędy naprawia iOS 13.2.3?

Tym razem, w iOS 13.2.3, Apple skupiło się na dość drobnych problemach, ale dla wielu użytkowników mogły to być naprawdę frustrujące komplikacje. Wśród nich znalazły się problemy z wyszukiwarką systemową, która mogła nie uwzględniać wyników wyszukiwania z takich aplikacji jak Notatki, Mail i Pliki. Brzmi to dość kuriozalnie, trzeba przyznać, ale jakimś sposobem Apple udało się tę funkcje przyblokować i dopiero po instalacji aktualizacji można liczyć na ich ponowne działanie. Poza tym, do tej pory użytkownicy mogli doświadczyć problemu z wyświetlaniem linków, zdjęć i innych multimediów w widoku szczegółów danej konwersacji w aplikacji Wiadomości. Ci, którzy polegają na systemowej aplikacji od Maila również mogli paść ofiarą niedopracowania iOS-a, ponieważ odnotowano kłopoty z pobieraniem wiadomości przez aplikację oraz załączaniem poprzednich maili podczas wysyłania wiadomości z kont Exchange.

Ja spotkałem się z drugim z wymienionych problemów, ale zdarzało się, że restart aplikacji przynosił oczekiwane skutki i multimedia wracały. Nie mniej, tego rodzaju sytuacje nie są raczej czymś, do czego powinniśmy przywyknąć, choć Apple w przypadku iOS zmagało się z podobnymi kłopotami. Później, w iOS 12 sytuacja wyglądała znacznie, znacznie lepiej, bo Apple postawiło na wydajność, stabilność i niezawodność systemu. Tym razem chyba w zbut dużym stopniu skupiono się na nowościach, zapominając o dopilnowaniu wielu podstawowych spraw.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu