Konferencja

Innovation@Amazon - Inżynierowie Amazona opowiedzą o najbardziej pasjonujących technologiach naszych czasów

Redakcja Antyweb
Innovation@Amazon - Inżynierowie Amazona opowiedzą o najbardziej pasjonujących technologiach naszych czasów
2

Już 30 września w Gdańsku ruszy kolejna edycja konferencji Innovation@Amazon. Impreza jest adresowana głównie do programistów, fanów technologii oraz naukowców. Jej tematyka skupia się przede wszystkim na takich zagadnieniach, jak sztuczna inteligencja, synteza mowy, IoT oraz cloud computing. Mówiąc wprost – będzie o wszystkim, co aktualnie jest na topie.

Konferencja odbędzie się w centrum kulturalnym Stary Maneż w Gdańsku. To już druga edycja imprezy, na której w roli prelegentów wystąpią m.in. inżynierowie, menedżerowie oraz ewangeliści Amazona. Na konferencji pojawią się takie autorytety jak: Jeff Barr, dyrektor ewangelistów Amazon Web Services, który od 2004 roku prowadzi oficjalny blog AWS dzieląc się informacjami o technologicznych innowacjach Amazon, Julien Simon z Amazon Web Services pracujący wcześniej jako CTO/VP w największych start-up’ach z branży IT, czy Max Amordeluso z Alexa Skills Kit. Będą oni opowiadać nie tylko o rozwijanych przez giganta technologiach, jak Alexa czy Amazon Web Services, ale też poruszą kwestie szczególnie rozpalające wyobraźnię fanów nowych technologii oraz programistów na całym świecie. Mowa tutaj oczywiście o takich zagadnieniach, jak robotyka, nauczanie maszynowe czy sztuczna inteligencja. Tu bardzo interesującą częścią może być keynote wygłoszony przez kierującego gdańskim Amazon Development Center Rafała Kuklińskiego, który kieruje również zespołem rozwijającym technologie Text-to-Speech.

Trzeba zwrócić uwagę, że prelekcje są prowadzone w języku angielskim. Prowadzący często poruszają w nich dość zaawansowane kwestie i złożone tematy z dziedziny programowania, robotyki oraz pokrewnych. Przyda się zatem odrobina wiedzy i rozeznania. Jesteśmy jednak przekonani, że nawet początkujący programiści lub pracownicy akademiccy nie będą żałowali udziału w Innovation@Amazon.

Co szczególnie istotne, udział w imprezie jest bezpłatny. Warto mieć jednak na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona. Warto zatem zarejestrować się już teraz. Formularz zgłoszeniowy (a także bardziej szczegółowe informacje o prelegentach i godzinową rozpiskę wystąpień) znajdziecie na oficjalnej stronie Innovation@Amazon. Warto też obserwować wydarzenie na Facebooku, gdzie zapewne będzie się pojawiało więcej informacji na jego temat.

Start zaplanowano na godzinę 9:30, a koniec oficjalnej części nastąpi o 20:00. Potem uczestnicy mogą wziąć udział w after party, które będzie zapewne doskonałą okazją do poszerzenia sieci kontaktów, wymiany pomysłów, a być może i zaplanowania pierwszych wspólnych projektów lub inicjatyw..

Antyweb objął Innovation@Amazon swoim patronatem, dlatego spodziewajcie się na naszych łamach oraz w kanałach social media szczegółowych informacji tuż przed, w trakcie oraz po jej zakończeniu. Będziemy obecni w Gdańsku 30 września, skąd przywieziemy wyczerpującą relację.

-

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amazon

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu