Polska

UOKiK - decyzja o zwrocie kosztów reklam nieruchomości klientom „Invest-Net”

Grzegorz Ułan
UOKiK - decyzja o zwrocie kosztów reklam nieruchomości klientom „Invest-Net”
2

Trzeba przyznać, że UOKiK ostatnio nie próżnuje, co rusz słyszymy o nowych postępowaniach i karach za niezgodne z prawem działania polskich przedsiębiorstw.

Dzisiejsza decyzja skierowana jest dla właściciela firmy „Invest-Net", Tomasza Braniewskiego, który prowadził serwisy ale-gratka.pl, bez-posrednikow.pl, ofertynet.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.com.

Klienci chcący zamieścić na nich swoje oferty nieruchomości, nie byli informowani o kosztach tej usługi.

Aby zamówić ogłoszenie, konsument musiał wejść na jedną ze stron przedsiębiorcy, wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaakceptować regulamin i wybrać przycisk „Zgłoś ofertę”. Nie został on jednak oznaczony informacją, że dodanie ogłoszenia wiąże się z jakąkolwiek opłatą. Później miał nastąpić bezpłatny 3-miesięczny okres testowania usługi.

Konsumenci nie byli jednak informowani, że po trzech bezpłatnych miesiącach usługa staje się płatna (opłata za każdy kolejny miesiąc wynosiła nawet do ok. 500 zł). Klienci dowiadywali się o tym dopiero z otrzymywanych wezwań do zapłaty. Co więcej, nie mieli możliwości natychmiastowej rezygnacji z usług, ponieważ ustalony przez Tomasza Braniewskiego okres wypowiedzenia wynosił od jednego do trzech miesięcy w zależności od umowy. Oznacza to, że maksymalny koszt usługi mógł wynieść nawet 1 500 zł.

Co najważniejsze, klienci mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów w ciągu 14 dni od złożenia wniosku, który należy wysłać na adres investnet@interia.pl.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wklejka