Moje przemyślenia

internetowykantor.pl czyli tanio franki tanio!

Grzegorz Marczak
23

internetowykantor.pl to taki kantor online w którym według autorów możemy zakupić waluty w bardzo korzystnych cenach (co jest pokazane na dość przemawiającym wykresie). Nie wiem czy możliwość spłacania kredytów w walutach stała się już realna - jeśli tak to może być to bardzo przydatne narzędzie p...

internetowykantor.pl to taki kantor online w którym według autorów możemy zakupić waluty w bardzo korzystnych cenach (co jest pokazane na dość przemawiającym wykresie).
Nie wiem czy możliwość spłacania kredytów w walutach stała się już realna - jeśli tak to może być to bardzo przydatne narzędzie pomagające zaoszczędzić parę złotych na każdej wpłacie nie mówiąc o spłacaniu większych części kredytu.

Jeśli chodzi o samą prezentację biznesu w internecie czyli stronę www to wygląda ona bardzo przyzwoicie i jasno komunikuje o co chodzi. Przelewamy pieniądze na konto firmy prowadzącej serwis a następnie sami decydujemy czy chcemy po danym kursie wymienić złotówki na franki (jeśli zrezygnujemy to dostajemy zwrot pieniędzy na nasze konto). Otrzymaną z wymiany walutę możemy przelać na nasze konto walutowe lub też prosto na konto naszego kredytu.

internetowykantor.pl chwali się, że różnica między kursem sprzedaży CHF, a średnim kursem NBP (w PLN) wynosi u nich tylko 0,03 PLN co w porównaniu z na przykład mBankiem (prawie 0,08) jest bardzo atrakcyjną ofertą.

Nie wiem tylko czy zaryzykowałbym w tym serwisie wymianę większej kwoty niż przykładowa rata kredytu. Z jednej strony oferta jest kusząca bo przy większych kwotach można naprawdę sporo zaoszczędzić, z drugiej strony jest to produkt online firmowany przez nieznaną mi firmę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup