Startups

Interia360.pl vs Wiadomości24.pl

Grzegorz Marczak
7

Co łączy te dwa serwisy oprócz cyfr w nazwach? Jak łatwo przeczytać oba serwisy są miejscami gdzie "kwitnie" dziennikarstwo obywatelskie. Do tej pory wiadomosci24.pl nie zagrożone zdobywało coraz to więcej amatorski (i zawodowych) pisarzy, którzy bez jakiegokolwiek wynagrodzenia pisali ciekawe...


Co łączy te dwa serwisy oprócz cyfr w nazwach? Jak łatwo przeczytać oba serwisy są miejscami gdzie "kwitnie" dziennikarstwo obywatelskie.

Do tej pory wiadomosci24.pl nie zagrożone zdobywało coraz to więcej amatorski (i zawodowych) pisarzy, którzy bez jakiegokolwiek wynagrodzenia pisali ciekawe artykuły i tworzyli społecznościowe reportaże. Serwis rósł w siłę osiągając coraz to lepsze wyniki aż wreszcie "dochrapał" się reklam. Ostatnio nawet serwis ogłosił, że będzie płacił za najciekawsze artykuły.

Błogostan zakłóciła Interia ze swoim nowym serwisem interia360.pl - Wiadomo, że portal posiada zasoby zdolne do wypromowania każdego projektu. Interia jest o tyle specyficznym portalem, że posiada również własnych dziennikarzy, którzy mogą mieć istotny wpływ na wygląd i jakość serwisu z dziennikarstwem obywatelskim.


Coś nie pasuje mi w wyglądzie tego serwisu


Sam wygląd serwisu interia360.pl niestety ale przypomina mi bardziej kolejny serwis plotkarski - nie wiem skąd to skojarzenie, może za dużo zdjęć lub przez te pomarańczowe awatary?

Bardziej interesujące jest jednak po co interi taki serwis? - czy użytkownicy portalu po przeczytaniu najnowszych wiadomości na stronie głównej portalu (pisanych przez zespół dziennikarski lub przedrukowywanych z różnych źródeł) będą jeszcze chcieli czytać dzieła dziennikarzy obywatelskich?

Kolejna sprawa to wynagrodzenie za pracę, skoro wiadomości24 ogłosiły, że będą płacić wydaje się, że interia będzie musiała pójść w tym samym kierunku (bo chyba jest to oczywiste, że ludzie będą pisać tam gdzie przy okazji mają szansę zarobić)

Bardzo ciekawy jestem jakie plany wiąże interia z dziennikarstwem obywatelski i jak będzie rozwijać swój nowy serwis (no i co na to zawodowi dziennikarze zatrudnieni w portalu)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu