Startups

Profeo.pl - zostań profesjonalistą

Grzegorz Marczak
9

Profeo.pl to nowy serwis społecznościowych dla "profesjonalistów" - gdyby chcieć go, krótko scharakteryzować na przykładzie zagranicznego serwisu można by powiedzieć Polski Linkedin (kolejny). Czym charakteryzuje się Profeo i co wyróżnia go od GoldenLine czy Biznes.net? Autorzy jako jedną z głó...


Profeo.pl to nowy serwis społecznościowych dla "profesjonalistów" - gdyby chcieć go, krótko scharakteryzować na przykładzie zagranicznego serwisu można by powiedzieć Polski Linkedin (kolejny).

Czym charakteryzuje się Profeo i co wyróżnia go od GoldenLine czy Biznes.net? Autorzy jako jedną z głównych zalet wymieniają bazę ofert pracy. Czyli jest to miejsce w internecie gdzie możemy poszerzać nasze biznesowe kontakty, nawiązywać nowe znajomości dzięki mogli w szybszy sposób rozwijać nasza zawodową karierę no i oczywiście będziemy mogli znaleźć nowe miejsca gdzie naszą karierę będziemy pielęgnować.


Bądź profesjonalistą

Profeo wykonane jest w sposób jak najbardziej profesjonalny, począwszy od delikatnej i nie rzucającej się w oczy grafiki, poprzez dobry interfejs użytkownika a kończąc na mnogości funkcjonalności takich jak :blog, galerie, fora dyskusyjne no i oczywiście rozbudowany profil użytkownika (przypominający możliwościami linkedin).
To nad czym się zastanawiam to to czy jest w naszym małym kraju miejsce na kolejny biznesowy serwis społecznościowy? no i jeszcze ważniejsze to jak autorzy mają zamiar pozyskać użytkowników do swojego serwisu kiedy istnieje już na rynku dość silna konkurencja? (bo nie ma co ukrywać, że jeśli szukamy pracy to założymy konto w serwisie o większej ilości użytkowników i z większą bazą ofert pracy).

W każdym razie - sytuacja na runku serwisów sieciowo biznesowych zrobiła się bardziej ciekawa, pojawił się kolejny profesjonalny gracz a z kapitału założycielskiego można wywnioskować, że gracz ten nastawiony jest na walkę o użytkownika.

Edit: Dobrze poinformowane źródło podaje, że profeo.pl jest własnością pracuj.pl czyli lidera jeśli chodzi o rekrutację w Polsce. Wygląda na to, że jeden z warunków sukcesu, który założyłem czyli obszerna baza ogłoszeń o prace jest więc spełniony. (no i fundusze raczej też się znajdą nawet na promocje w telewizji)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu