Artykuł sponsorowany

Interesuje Cię wydajna i bezpieczna praca? Wybierz HP EliteBook 840 G6

Dawid Pacholczyk
32

Szybkość, wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność…tak chyba najprościej opisać wymogi jakie z reguły stawiamy naszemu sprzętowi wykorzystywanemu w pracy. Zmuszają nas do tego czasy. Wszystko dzieje się w biegu. Biznes nie czeka aż dojedziemy do biura czy domu, jesteśmy podpięci niemal 24 godziny na dobę, dlatego do wyboru naszego głównego laptopa trzeba podejść z głową i kierować się rozsądkiem, a nie jedynie trwającą akurat modą. Sprzętem, obok którego nie da się przejść obojętnie jest HP EliteBook 840 G6.

Sprzęt do biura i na miasto

Laptopy firmy HP stały się synonimem idealnego sprzętu biurowego na całym świecie. Ich wyjątkowość polega na doskonałym połączeniu stylu, wytrzymałości, wydajności oraz bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku HP EliteBook 840 G6.

[okladka rozmiar=srednia][/cover]

Zacznijmy od tego co widać na zewnątrz, czyli stonowaną, ale równocześnie bardzo stylową obudowę z aluminium charakteryzującą się dużą odpornością. Doskonale łączy ładny design z zapewnieniem nam elementów niezbędnych do wydajnej pracy. Laptop od HP nie zapadł na popularną dzisiaj chorobę wycinania portów, przez którą każdy musi nosić ze sobą zestaw hubów i dodatkowych przejściówek. W końcu ciągła walka z szukaniem odpowiedniej złączki czy torba wypchana dodatkowymi gadżetami są dalekie od tego co można uznać za wygodną i wydajną pracę.

HP EliteBook 840 G6 wyposażony jest w złącze stacji dokującej, jedno złącze Thunderbolt, dwa gniazda USB, HDMI oraz czytnik Smart Card. Znajdziemy też składane gniazdo LAN oraz miejsce na kartę SIM, które pozwoli nam na wykorzystanie wbudowanego modemu LTE. Mówiąc krótko, posiada on wszystko co niezbędne do wydajnej pracy tak w biurze jak i poza nim.

Co więcej nie zmęczymy się noszeniem naszego laptopa. EliteBook wraz z zasilaczem waży mniej niż 2kg co stanowi bardzo dobry wynik.

HP EliteBook 840 G6 to nie tylko wygląd

Wiemy już, że laptop prezentuje się bardzo dobrze. Nikt się nie powstydzi go czy to na korporacyjnym spotkaniu czy podczas luźnego meetingu w kawiarni. Jednak wiadomo, że to jedynie wisienka na torcie. Wydajna praca zależy od tego jak dobrze i jak długo sprzęt działa. Dlatego przejdźmy na chwilę do komponentów, a konkretnie baterii.

[okladka rozmiar=srednia][/cover]

Mamy tu do dyspozycji 3-ogniwowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 50 Wh, HP Long Life. Zapewni on działanie urządzenia nawet do 16h w przypadku, gdy nasza praca ogranicza się do działań z przeglądarką. Jednak poddany nawet trudniejszym zadaniom jak oglądanie filmów HD czy zadania typowe biurowe możemy spokojnie spodziewać się wyniku przekraczającego 10h. Ładowanie odbywa się dzięki zasilaczowi USB Type-C 45W.

Serce HP EliteBook 840 G6 jest procesor Intel i7-8565U, który zapewnia doskonałą wydajność i kulturę pracy. Nie ma też obawy, że nasz sprzęt dostanie zadyszki w trakcie pracy, możemy go wyposażyć nawet w 32GB pamięci RAM.

Kolejnym elementem, który doskonale wpływa na wydajność naszej pracy jest bardzo szybki dysk. Laptop wyposażony jest w dysk SSD m2 PCIe który zapewnia bardzo wydajny i bezproblemowy dostęp do naszych danych. Dostarcza również ogromny zysk w przypadku profesjonalnych zastosowań w przypadku których to właśnie szybkość pracy naszego dysku jest najczęstszym wąskim gardłem.

Praca zdalna to podstawa

Czy nam się to podoba czy nie, dzisiejsze czasy opierają się na pracy zdalnej i nie zapowiada się, aby miało się to szybko zmienić. Dlatego jakość głośników oraz wbudowanego mikrofonu staje się jednym z ważniejszych elementów branych pod uwagę podczas zakupu nowego laptopa do pracy.

[okladka rozmiar=srednia][/cover]

W przypadku HP EliteBook 840 G6 mamy do czynienia nagłośnieniem wysokiej jakości, która zapewnia wyraziste i czyste brzmienie. Siedząc w naszym domowym biurze nie będziemy zmuszeni do męczenia się cały dzień w słuchawkach. Co ważniejsze laptop posiada wbudowane oprogramowanie HP Noise Cancellation, które nie tylko poprawia jakość zbieranego dźwięku, ale zapewnia również bezproblemową komunikacją zdalną nawet w hałaśliwym środowisku.

Skoro zdalna to musi być bezpieczna

HP EliteBook 840 G6 to lekki i doskonały do pracy w każdych warunkach laptop. Jednak, aby można mu było w pełni zaufać musi być również bezpieczny. Dostępu do komputera pilnuje wysokiej klasy czytnik linii papilarnych. Dzięki niemu logowanie się do systemu jest szybkie, przyjemne i bezpieczne, a my nie musimy wpisywać hasła za każdym razem jak wracamy z kawą czy przekąską.

Po drugie laptop wyposażony jest również w doskonałe zabezpieczenia systemowe. Pierwszym z nich jest HP Sure Start, które zapewnia bezpieczeństwo na poziomie BIOSu. HP Sure Start wykrywa próbę ataku na BIOS, automatycznie informuje o tym zdarzeniu dział wsparcia oraz przywraca ostatnią, dobrą wersję BIOSu dzięki czemu jesteśmy bezpieczni.

Kolejnym zabezpieczeniem jest HP Sure Click, które przenosi sporą cześć ochrony z użytkownika na sprzęt. HP Sure Click jest w stanie uchronić nas przed wieloma atakami opartymi o nasze działania w internecie w tym przed bardzo popularnym ostatnio atakiem typu ransomware.

 

Artykuł powstał przy współpracy z HP Polska

Advertisement

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu