Moje przemyślenia

Interaktywna tablica informacyjna (wykorzystująca Kinect) na lotnisku w Katowicach

GM
Grzegorz Marczak
19

Ciekawy projekt Netizens i portu lotniczego w Katowicach. Interaktywna tablica informacyjna obsługiwana poprzez ruchy rąk (wykorzystująca technologię Kinecta). Wygląda to dość ciekawe, zastanawia mnie jedynie czy jednak prosta tablica z przyciskami nie byłaby szybsza w obsłudze ? Inną sprawa, że...

Ciekawy projekt Netizens i portu lotniczego w Katowicach. Interaktywna tablica informacyjna obsługiwana poprzez ruchy rąk (wykorzystująca technologię Kinecta). Wygląda to dość ciekawe, zastanawia mnie jedynie czy jednak prosta tablica z przyciskami nie byłaby szybsza w obsłudze ? Inną sprawa, że na małym lotniku pewnie zabawa przy użyciu Kinecta się sprawdzi (i zapewni chwilę rozrywki pasażerom), natomiast przy dużych obiektach może być duży problem (dużo ludzi, przestrzeń między ekranem a osobą z niego korzystającą itp).

Przy okazji zastanawia mnie czy i jak Microsoft daje licencje na takie wykorzystanie swojej technologii. Czy trzeba mieć jakąś ich specjalną zgodę? Bo z tego co czytałem wykorzystywanie Kinecta do czegoś innego niż granie na konsoli jest złamaniem warunków umowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

kinect