Intel

Rozczarowani konsolami? To doskonały moment na zakup peceta!

Kamil Świtalski
Rozczarowani konsolami? To doskonały moment na zakup peceta!
6

Intel od lat swoimi procesorami napędza rynek. Na E3 firma ogłosiła kilka nowych partnerów, a korzystając z okazji — pochwaliła się ich wspólnymi projektami.

PC obecnie jest największą platformą do gier -- najnowsze dane mówią o 1,3 mld osób. I wiele z tych maszyn napędzają układy Intela, który -- jak wiadomo nie od dziś -- aktywnie angażuje się w rozmaite inicjatywy. Na trwających właśnie w Los Angeles targach E3 usłyszeliśmy o przedłużeniu partnerstwa Intela oraz Electronic Sports League, czyli międzynarodowej ligi gier komputerowych. Intel jako oficjalny patron technologiczny będzie dbał o to, aby organizowane na całym świecie imprezy uzbrojone były w najnowocześniejszą technologię z ich portfolio. Cały turniejowy sprzęt wyposażony będzie w procesory z rodziny Intel Core oraz Intel Xeon. Ale to jeszcze nie wszystko -- firmy ogłosiły także nowy turniej: „Intel® Grand Slam for Counter Strike: Global Offensive” (CS:GO), w którym przewidziana jest nagroda jednego miliona dolarów dla pierwszego zespołu, który w okresie 12 miesięcy wygra cztery turnieje CS:GO organizowane przez ESL i DreamHack. Do turnieju kwalifikują się imprezy takie jak: Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro League i DreamHack Masters.

Intel wspomaga wirtualną rzeczywistość

Tak jak wspominałem już we wpisie o Mario Kart, który wjechał do wirtualnej rzeczywistości, VR w grach coraz bardziej zbliża się w naszym kierunku. Bariera którą musi przebić nie jest łatwa, ale Intel wraz z szeregiem partnerów chce zadbać o szybszy rozwój tego segmentu. I jednym z kroków jest współpraca z Ready at Dawn i udostępnienie za darmo gry Echo Arena na okres trzech miesięcy. Akcja startuje już 20 lipca! Poza tym we współpracy z ESL i Oculusem pracuje też nad nową ligą — VR Challenger League. Ich ambicją jest seria zawodów w grach opartych na wirtualnej rzeczywistości, wśród których wymienia się dwa tytuły: The Unspoken oraz Echo Arena. Ich finały mają mieć miejsce na Mistrzostwach Świata Intele Extreme Masters!

Na koniec jeszcze gratka dla wszystkich miłośników muzyki Linkin Park. Intel wraz zespołem pracują nad Linkin Park Destination. Czyli bazującej na aplikacji Spatialand platformie, w której wszyscy chętni mają szansę towarzyszyć zespołowi w trasie i studiu dzięki możliwościom VR. Aplikacja ma także ułatwić kontakty z zespołem, a nawet umożliwić robienie zakupów czy udostępniać treści, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

IntelE3eslturniejvrpartnerstwo