Laptop

Intel Coffee Lake H – próbka możliwości mobilnych sześciu rdzeni

Mateusz Stach
Intel Coffee Lake H – próbka możliwości mobilnych sześciu rdzeni
1

Użytkownicy laptopów wciąż nie mogą się doczekać mobilnej wersji Coffee Lake. Ale ich wejście na rynek jest już bliskie, jeżeli pojawiają się pierwsze przecieki z testów próbek.

Na chińskim forum zostały wypatrzone zostały zrzuty ekranu wskazujące, na testowanie działającego procesora Intela o oznaczeniu Core i7-8720HQ. W przeciwieństwie do znanych już nam procesorów takich jak Core i5-8250U czy Core i7-8550U, które noszą oznaczenie Kaby Lake Refresh, mamy tu do czynienia z procesorem Coffee Lake H. A więc mobilnym wariantem najnowszej architektury.

Więcej rdzeni w laptopach na horyzoncie

I to nie byle jakim. Sześć rdzeni, dwanaście wątków wskazuje że mamy do czynienia z jedną z najmocniejszych jednostek z rodziny. Informacje z programów diagnostycznych mogą się źle wyświetlać, albo ulec zmianie. Ale na chwilę obecną mamy do czynienia z CPU, który przy taktowaniu w zakresie 2,4 – 3,6 GHz i pamięci podręcznej 9 MB, jest w stanie rywalizować z desktopowym Core i5-8600K. Tak naprawdę, jakość materiałów z przecieku daje nam więcej pytań niż odpowiedzi. Pewne jest jednak, że już w przyszłym roku, by cieszyć się mobilnie znacznie wyższą wydajnością nie będziemy już skazani na laptopy z desktopowym Coffee Lake.

Jak Intelowi udało się utrzymać TDP na poziomie 45 W przy sześciu rdzeniach, to jeszcze przez jakiś czas pozostanie jego słodką tajemnicą. Podobnie jak dokładne parametry nowych potężnych jednostek centralnych do notebooków oraz ich nazewnictwo. Gigant z Santa Clara z pewnością nie może siedzieć z założonymi rękami, gdy coraz odważniej poczyna sobie AMD.

Źródło: techpowerup

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu