Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

Instagram szykuje aplikację dla kolejnej platformy mobilnej i nie będzie to Android?

11

Istnieją tylko dwie, dostępne dla iOS aplikacje, których wersji na Androida, oczekiwałem lub nadal oczekuję. Pierwsza to gra wyścigowa Real Racing, która jest już dostępna w wersji dla urządzeń z Androidem. Druga to natomiast Instagram - popularna aplikacja i serwis fotograficzny, który większość z...

Istnieją tylko dwie, dostępne dla iOS aplikacje, których wersji na Androida, oczekiwałem lub nadal oczekuję. Pierwsza to gra wyścigowa Real Racing, która jest już dostępna w wersji dla urządzeń z Androidem. Druga to natomiast Instagram - popularna aplikacja i serwis fotograficzny, który większość z Was zna dzięki stylizowanym fotografiom, publikowanym w serwisach społecznościowych przez użytkowników urządzeń z iOS. Pojawiające się w sieci plotki, mogą wskazywać, że Instagram szykuje się do wsparcia kolejnej platformy mobilnej i wcale nie musi to być Android.

Jak donosi ReadWriteWeb, Instagram szykuje się do premiery swojej aplikacji w wersji dla dwóch nowych platform. Miałyby to być Android oraz Windows Phone 7. Według podanych informacji, platforma Microsoftu mogłaby zostać wsparta wcześniej, a byłoby to efektem dyskretnej współpracy jaka została nawiązana przez Instagram oraz giganta z Redmond.

Według mnie, potencjalne wcześniejsze wsparcie WP7 nie musi być efektem kuszenia deweloperów przez Microsoft. Choć uważam tak strategię za słuszną w kontekście budowy platformy, to w przypadku Instagram ważniejsza może być jednolitość urządzeń z Windows Phone 7.

Microsoft bardzo mocno pilnuje jednolitości sprzętowej smartphone'ów z WP7, a to z kolei przekłada się na pewną prostotę w przygotowaniu aplikacji takich jak Instagram, szczególnie że wykorzystuje ona możliwości fotograficzne oraz zdolności przekształcania wykonanych zdjęć. Co prawda, Microsoft nie wymusza wykorzystania konkretnych modułów fotograficznych, ale takie parametry jak rozdzielczość aparatu, obecność przycisku migawki czy też układ Qualcomma są obligatoryjne dla producentów.

Z kolei, w przypadku Androida spodziewam się, że przynajmniej na początku Instagram będzie kompatybilny tylko z częścią telefonów, głównie tych z wyższej półki. Ilość układów napędzających telefonów, różnorodność rozdzielczości ekranów, moduły fotograficzne z autofocusem i bez niego. To wszystko nie ułatwia przygotowania androidowego Instagrama.

Pomimo to, z niecierpliwością oczekuję na premierę obu wersji opisywanej aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu