Felietony

Instagram ostatecznie przejęty przez Facebooka. Transakcja warta była 715 milionów dolarów

Marcin Kamiński
Instagram ostatecznie przejęty przez Facebooka. Transakcja warta była 715 milionów dolarów
6

Doszło do ostatecznego przejęcia programu Instragram przez portal społecznościowy Facebook. Choć wartość transakcji wyniosła mniej niż zapowiadany wcześniej miliard dolarów, to twórcy aplikacji do robienia zdjęć, nakładania na nie filtrów i dzielenia się nimi ze znajomymi powinni być zadowoleni z uz...

Doszło do ostatecznego przejęcia programu Instragram przez portal społecznościowy Facebook. Choć wartość transakcji wyniosła mniej niż zapowiadany wcześniej miliard dolarów, to twórcy aplikacji do robienia zdjęć, nakładania na nie filtrów i dzielenia się nimi ze znajomymi powinni być zadowoleni z uzyskanej kwoty. Skąd jednak spadek ceny o blisko 300 milionów dolarów? Przez spadającą na łeb wartość akcji Facebooka po giełdowym debiucie.

Instagram oficjalnie przejęty przez Facebooka! Ostateczna kwota za przejęcie wyniosła 715 milionów dolarów. Jest to mniej niż 1,18 miliarda dolarów, które firma musiała uzyskać od Facebooka przy jego debiucie na giełdzie, kiedy to wartość jednej akcji wyniosła aż 38 dolarów. Obecnie wartość jednej akcji serwisu społecznościowego to ledwo 18 dolarów, dlatego spora część kwoty za przejęcie zwyczajnie wyparowała. Finalizacja transakcji w ubiegły piątek była jednak i tak dobrym ruchem ze strony Instagram, cena akcji Facebooka po kolejnym tygodniu poszybowała jeszcze niżej i osiągnęła 17,73 dolara.

Cała załoga pracująca dotychczas w Instagram, świętującego niedawno przekroczenie pięciu miliardów fotografii w serwisie, przeniesie się teraz do biura Facebooka w celu kontynuowania swoich zadań. Wedle zapowiedzi na oficjalnym blogu Instragram, prace koncentrować będą się na rozwijaniu społeczności skupionej wokół aplikacji oraz poprawianiu programu na urządzenia mobilne.

Czy używacie czasami aplikacji Instagram do wykonywania zdjęć? Czy uważacie, że jest ona warta 715 milionów dolarów i Facebook zrobił dobry interes, przejmując całą ich technologię? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookinstagram