Facebook

Inni zobaczą, że komentujesz na Facebooku, zanim jeszcze wciśniesz Enter [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Inni zobaczą, że komentujesz na Facebooku, zanim jeszcze wciśniesz Enter [prasówka]
2

Jeśli tak dalej pójdzie, za chwilę będziemy komentowali na Facebooku zupełnie tak, jak byśmy pisali na Messengerze. Twórcy serwisu testują mechanizm, który pozwoli na informowanie innych użytkowników o tym, że właśnie piszemy komentarz. Komentarze 2.0? Pierwsze informacje o komentowaniu w czas...

Jeśli tak dalej pójdzie, za chwilę będziemy komentowali na Facebooku zupełnie tak, jak byśmy pisali na Messengerze. Twórcy serwisu testują mechanizm, który pozwoli na informowanie innych użytkowników o tym, że właśnie piszemy komentarz.

Komentarze 2.0?

Pierwsze informacje o komentowaniu w czasie rzeczywistym na Facebooku pojawiły się już w listopadzie. Od tamtej pory jednak temat ucichł i nie wywołał większych emocji. Teraz serwis w oficjalnej wiadomości przesłanej redakcji TNW przyznał, że faktycznie testuje tego typu mechanizm. W praktyce miałoby to wyglądać tak, że inni użytkownicy widzą informację o aktualnie wpisywanym przez nas komentarzu. W analogiczny sposób działa to w komunikatorze Messenger, gdzie nasz rozmówca widzi charakterystyczne trzy kropki, świadczące o aktualnie wprowadzanej treści. Czy to ruch we właściwym kierunku? Na pewno zdynamizuje w pewnym stopniu dyskusję. Podejrzewam jednak, że znajdzie się liczne grono osób, którym się to nie spodoba.

Microsoft i sprawa gigabajtów w OneDrive

Microsoft spotkał się z ogromną falą krytyki po ogłoszeniu drastycznych zmian w OneDrive. Trudno się dziwić, bo radykalnie ograniczono pojemność kont oraz idące za tym możliwości użytkowników. Firma teraz chce zrekompensować te zmiany użytkownikom. Udostępniono zatem specjalną stronę, na której można "ręcznie" zapewnić sobie pojemność konta na poziomie standardowych 15 GB. Jeżeli tego nie zrobimy, po wprowadzeniu nowych reguł (co ma nastąpić na początku 2016 roku) nasza przestrzeń zostanie ograniczona do zaledwie 5 GB. Najwidoczniej MS chce udobruchać jedynie "świadomych" użytkowników OneDrive'a. Cwane.

Nintendo patentuje gamepad dotykowy

Podobno smartfony w roli gamepadów spisują się fatalnie. Nintendo najwyraźniej jest innego zdania bo ich patentowe portfolio poszerzyło się o nową pozycję. Zarejestrowana technologia opisuje kontroler, którego przednią powierzchnię stanowi wyświetlacz dotykowy. Urządzenie wygląda ciekawie głównie ze względu na brak ramek wokół ekranu. Pikanterii całości dodają niedawne doniesienia WSJ sugerujące, że nadchodząca konsola Nintendo NX będzie wyposażona w mobilne akcesorium mogące pracować zupełnie niezależnie i autonomicznie. Póki co to jednak same poszlaki - na konkrety jeszcze poczekamy.

Koncerty Taylor Swift w Apple Music na wyłączność

Nie tak dawno artystka krytykowała Apple Music i generalnie całą ideę streamingu. Teraz firma z Cupertino podpisała z nią umowę, na mocy której film dokumentalny ze światowej trasy koncertowej Taylor Swift zostanie wydany na wyłączność właśnie w Apple Music. Wyreżyserowany przez Jonasa Akerlunda materiał ma zawierać wiele scen zza kulis, a także rozmowy z gwiazdami towarzyszącymi wokalistce. Na tym nie koniec. Już dziś w stacji Beats One wyemitowany zostanie wywiad z Taylor. Szczegóły dotyczące umowy nie są znane. Nie jest to jednak pierwsza taka sytuacja. Wcześniej w Apple Music na wyłączność dostępni byli m.in. Drake oraz Pharell Wiliams.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu