Bezpieczeństwo w sieci

Szukacie inteligentnych rozwiązań dla swojego domu? IMOU pomoże w zabezpieczeniu go przed nieproszonymi gośćmi

Piotr Kurek
Szukacie inteligentnych rozwiązań dla swojego domu? IMOU pomoże w zabezpieczeniu go przed nieproszonymi gośćmi
2

Na targach Electronics Show w Warszawie firma Dahau Technology zaprezentowała nowe produkty marki IMOU. Inteligentny system monitoringu pozwoli poczuć się bezpieczniej we własnym domu.

IMOU to marka należąca do Dahua Technology, światowego lidera w obszarze systemów monitoringu. IMOU oferuje urządzenia monitorujące, które są zarówno łatwe w obsłudze, jak i wykorzystujące najnowsze technologie. Rozwiązania te dedykowane są w szczególności do mieszkań i domów prywatnych. Na targach Electronics Show firma zaprezentowała dwa nowe produkty IMOU, które w najbliższym czasie trafia do sprzedaży w Polsce. Są nimi bezprzewodowy system monitoringu CELL PRO oraz LOOC — kamera Wi-Fi z funkcją aktywnego odstraszania.

IMOU CELL PRO

Inteligentny system monitoringu IMOU CELL PRO oferuję bezprzewodową pracę dzięki zasilaniu kamer akumulatorami i połączeniu z siecią Wi-Fi. Poszczególne elementy wchodzące w skład zestawu mogą być montowane w różnych miejscach, bez obaw o konieczność układania dodatkowego okablowania. Urządzenia CELL PRO są odporne na warunki atmosferyczne, w tym spełniają normy szczelności IP65 i wyposażone są w czujniki PIR z funkcją automatycznego przesyłania alarmów na smartfona. Kamery nagrywają obraz w rozdzielczości 1080P i obsługują kompresję obrazu H.265, co ma gwarantować dwukrotne zwiększenie czasu zapisu względem poprzedniego kodeka, przy tych samych parametrach. Zapisane dane trafią na dysk podłączony przez USB do bazy lub bezpośrednio do chmury IMOU i są dostępne z poziomu aplikacji mobilnej.  W sprzedaży pojawią się zestawy z bazą i jedną kamerą, bazą z 2 kamerami. Użytkownicy będą mieli także możliwość dokupywania samych kamer, które podłączą do systemu w kilka minut.

IMOU LOOC

Kamery LOOC od IMOU pozwalają na prowadzenie monitoringu w rozdzielczości 1080P z możliwością nagrywania obrazu także w nocy, z wykorzystaniem dodatkowego oświetlania nocnego na odległość do 10 m. Urządzenie wykorzystuje kompresję obrazu H.265 oraz H.264 i nagrywa do 25 klatek na sekundę. Obraz z LOOC może być zapisywany bezpośrednio na umieszczoną w urządzeniu kartę microSD (do 128 GB) lub wysyłany do chmury poprzez Wi-Fi, co umożliwia szybkie przeglądanie nagranego materiału w aplikacji na urządzeniu mobilnym. Kamera posiada również wbudowany mikrofon i głośnik i  może być wykorzystywana do prowadzenia rozmów lub odstraszania nieproszonych gości. Do tego ostatniego przyda się również detekcja PIR, reflektor LED oraz syrena 110 dB.

Źródło: materiały prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu