E-sport

Dawne x-kom team nie musiało długo czekać. Skład przeszedł do Illuminar Gaming

Artur Janczak
Dawne x-kom team nie musiało długo czekać. Skład przeszedł do Illuminar Gaming
3

Na polskiej scenie e-sportowej doszło do dość niespodziewanej sytuacji. x-kom team i AGO Esports dokonały fuzji i połączyły się w jeden byt. Nie mogło to umknąć uwadze mediów branżowych, jak i całej społeczności. Wiele osób wypowiedziało się na ten temat, a ja nie mam podstaw, aby dorzucić swoje trzy grosze. Mimo to sprawa ta jest powiązana z dzisiejszym wydarzeniem, którego nie do końca się spodziewałem byli zawodnicy x-kom team znaleźli nowy dom, a jest nim Illuminar Gaming.

Niespodziewane zmiany

Wspomniana formacja nie miała własnego składu CS:GO już od jakiegoś czasu i mówiąc szczerze, nie sądziłem, że byli zawodnicy x-kom team trafią właśnie do niej. Miałem kilka swoich typów, ale żaden nie okazał się trafiony. Miło jednak, że chłopaki tak szybko zostali wzięci pod skrzydła nowej organizacji. Dobrze natomiast, że nie byli chętni na testy w x-kom AGO, bo to sprawiło, że ich współpraca została całkowicie zakończona. Dzięki temu można było rozglądać się za czymś nowym. Jestem bardzo ciekaw pierwszego występu tego „nowego” składu Illuminar Gaming. Ostatni ich eksperyment na scenie CS:GO nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. iHG próbowało swoich sił w 2018 roku, ale ostatecznie zespół został rozwiązany. Czy tym razem będzie inaczej?

Obecny skład CS:GO Illuminar Gaming wygląda następująco:

  • Paweł „innocent” Mocek
  • Michał „mono” Gabszewicz
  • Paweł „reatz” Jańczak
  • Daniel „STOMP” Płomiński
  • Oskar „oskarish” Stenborowski

Przyszłość składu CS:GO Illuminar Gaming

Dzięki temu, że chłopaki szybko znaleźli nową organizację nie przepadł im slot na turniej Games Clash Masters, z którym też było dużo zamieszania przez wspomnianą fuzję. Ostatecznie organizatorzy się zreflektowali i przyznali im miejsce, które wywalczyli sobie jeszcze w barwach x-kom team. Szkoda, że od początku tak nie załatwiono sprawy, ale finał całej tej maskarady mnie cieszy. Skład nie uległ żadnym zmianom, więc zawodnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. O ile własne podwórko nie jest chyba niczyim szczytem marzeń, tak zastanawiam się, jaki potencjał drzemie w tej drużynie, jeśli chodzi o scenę globalną? Ekipy z Polski w ostatnich miesiącach nie pokazały się z najlepszej strony. Obecnie tylko Aristocracy znalazło się w TOP30 rankingu HLTV, co i tak nie jest aż tak dużym sukcesem. Niebawem się przekonamy, czy ktoś będzie w stanie dobić się do tej pierwszej trzydziestki. Może właśnie lluminar Gaming? Tego im na pewno życzę.

Jutro natomiast rozpoczynają się ostateczne rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej Sezon Wiosna 2019. Zainteresowanych zapraszam tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu